В Україні епідемічна ситуація щодо захворюваності кором залишається неблагопо­лучною. За оперативними даними Центру громадського здоров’я України, з початку року на кір захворіло близько 56 тис. людей, а від ускладнень кору померли 18. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 110 тис. українців, 39 з яких померли.

В області епідемічна ситуація із захворюваності на кір стабільна. Щотижнево реєструється зменшення кількості хворих. Спорадичні випадки захворювань, без епідемічного поширення, реєструються на окремих адміністративних територіях області. Спалахів  не зареєстровано.

Загалом з початку року, за даним закладів охорони здоров’я, захворіло 2025 волинян, що у 2 рази більше ніж за аналогічний період минулого року, показник на 100 тис.населення – 195,5.

       У червні в області зареєстровано 144 хворих кором (показник на 100 тис. населення — 13,9). Близько 63% захворілих становлять діти. Найбільша кількість хворих у червні була зафіксована у Володимир-Волинському районі – 42 (показник на 100 тис.населення — 65,6),  місті Луцьку – 23 (показник на 100 тис.населення — 10,7), а також у Рожищенському — 18 (48,5) та Турійському – 8 (30,7) районах. Протягом місяця 98 хворих потребували госпіталізації,  з них 64% діти до 17 років.

Найбільш ураженою віковою групою серед дитячого населення стали діти від 0 до 1-го року – 185,7 випадків на 100 тис. населення даної вікової групи.

       За останній тиждень захворюваність зменшилась на 30% в порівнянні з попереднім тижнем і становить 18 випадків проти 25.

Оперативні дані захворюваності кором у 2019 році (в абсолютних числах) по тижнях

Найбільше хворих зафіксовано в Камінь-Каширському районі (4 особи), Володимир-Волинському районі  та м. Луцьку (по 3 особи) в інших районах — поодинокі випадки. Понад 70% захворілих – діти.  Найураженішою групою серед них, на минулому тижні, стали неорганізовані діти від 0 до 6 років, котрі не мають щеплень проти кору. Вони становлять 54% від усіх постраждалих дітей.

Заклад громадського здоров’я ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує здійснення епідеміологічного нагляду за кором з метою стабілізації захворюваності та поліпшення епідемічної ситуації.

Для надійного захисту від недуги усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США.

Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом,  можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».