Заклад громадського здоров’я ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства  охорони здоров’я України» інформує про  завершення епідеміологічних розслідувань спалахів гострих кишкових інфекцій серед відвідувачів кафе «Базилік»  та дітей – учасників тренувального збору в м. Ковелі.

За результатами  епідеміологічного розслідування спалаху в кафе «Базилік», м. Луцьк, встановлено, що причиною  спалаху  є сальмонела.

Факторами передачі  послужили  епідемічно небезпечні страви – суші з використанням сирого морського окуня, котрий придбаний  в  торговому комплексі «Пасаж»   без супровідних документів,  товаро — транспортної  накладної.  Культури сальмонел виділених від хворих  та  морського окуня є ідентичними.

Обставинами, що сприяли  виникненню спалаху  є незадовільний санітарний стан приміщень кухні, порушення  умов зберігання сирої та готової продукції, порушенням  технології приготування страв, недотриманням  правил особистої гігієни працівниками харчової потужності.

При дослідженні змивів з обладнання, інвентарю, посуду виділені бактерії групи кишкової палички в 72%, стафілокок – в  2.5%.

Персонал закладу  обстежений на патогенну мікрофлору,   у 9 виявлено  стафілокок, а у офіціантки  кафе – сальмонелу, яка не ідентична культурі сальмонели виділеної від хворих. Працівники, котрі  є носіями  сальмонели та стафілококу відсторонені від роботи  для  проведення лікування та контрольних обстежень.

В осередку проведено комплекс протиепідемічних заходів, заключна дезінфекція з наступним  лабораторним контролем її якості.

Всі 10 хворих проліковані та виписані в задовільному  стані.

Харчова потужність  відновила  діяльність  з 30.08.2019 року.

Для проведення позапланового заходу державного нагляду в кафе та  вжиття заходів  реагування щодо недопущення поширення інфекційного захворювання залучено Держпродспоживслужбу м. Луцька.

Завершено епідеміологічне розслідування спалаху  гострої кишкової інфекції в  м. Ковелі, в спортивно — тренувальному комплексі «Тайм». Всього на збір прибуло 57 дітей з  міст Києва та Харкова. Спалах інфекції виник у 7 дітей  із 17,  що прибули з м. Харкова.

Перші прояви захворювання у дітей  виникли  в поїзді.  Ймовірним фактором послужили продукти харчування, які споживали діти в дорозі без належних умов зберігання та високій  температурі повітря.

Матеріал від хворих досліджено бактеріологічно та вірусологічно.  У всіх хворих виявлено ентеробактер.

Стан хворих стабілізувався протягом доби. Пояснюючи задовільним станом, батьки відмовились від стаціонарного лікування і забрали дітей додому 24.08.2019 року.

Лікарями оглянуті контактні діти,  встановлено медичний нагляд, більше хворих не виявлено.

В ході епідеміологічного розслідування в закладі  встановлено порушення  протиепідемічного режиму, при дослідженні змивів виявлено  кишкову паличку в  28%.

Надані рекомендації підприємцю щодо усунення порушень протиепідемічного режиму.

В закладі проведено  заключну дезінфекцію з послідуючим лабораторним контролем її якості.

Робота  комплексу «Тайм» не припинялась.

Для проведення позапланового заходу державного нагляду в закладі та забезпечення реагування залучено Держпродспоживслужбу  м. Ковеля.

Аналогічні порушення  виявлялись при реєстрації спалаху в цьому закладі в 2017 році. З 2017 року заклад не перевірявся контролюючими службами.

Таким чином  спалахи  локалізовані та ліквідовані.

Однак, станом на  3 вересня 2019 року в області зареєстровано восьмий спалах  гострої кишкової інфекції. В с.  Залізниця Любешівського району,  після святкування хрестин,  котрі відбулися в місцевому кафе, захворіло  14 осіб, з них 2 дітей. Всі госпіталізовані в  інфекційне відділення  Любешівської  центральної районної лікарні. Розпочато епідеміологічне розслідування. На час епідемічного розслідування діяльність закладу призупинена.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».