З метою забезпечення належної підготовки з проведення вакцинації проти COVID-19  в області,  22-23 березня на базі ДУ « Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжилися практичні заняття медичних працівників пунктів щеплень щодо імунізації вакцинами Pfizer-BioNTech та AstraZeneca/Oxford проти COVID-19.

Протягом двох днів медичні працівники вивчали правильну техніку введення вакцини від COVID-19, алгоритми подачі несприятливих подій після імунізації та надання невідкладної допомоги, правила спостереження за вакцинованими, вимоги до організації тимчасових та постійних пунктів щеплень.

Перед фахівцями пунктів вакцинації стоїть дуже велике і нелегке завдання: правильна комунікація з пацієнтами, правильне проведення вакцинальної сесії, правильне спостереження у післявакцинальному періоді та правильна утилізація медичних відходів.

Це дасть  змогу оперативно підтримувати процес вакцинації проти COVID-19, відповідно до наказу МОЗ України від 24.12.2021 р. №3018 «Дорожня карта з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках».

З 22 березня в Україні розпочався другий етап вакцинації. На цьому етапі щеплюватимуть літніх людей віком від 80 років, медичних працівників та інший персонал закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим (включно із закладами інших міністерств і відомств). Також вакцину отримають працівники соціальної сфери, зокрема соціальні працівники. Вакцинація відбуватиметься через мережу первинної медичної допомоги та силами мобільних бригад з імунізації.

До відома: станом на 23 березня вакциною «Covishield» виробництва Oxford/AstraZeneca в області  вакциновано 3693 оcоби, усі вони отримали 1 дозу вакцини.  За останню добу щеплено 390 осіб.

На даний час в області працює 9 мобільних бригад котрі проводять щеплень проти COVID-19 та створено 24 стаціонарні пункти вакцинації проти COVID-19, котрі працюють в закладах охорони здоров’я.

На вакцинацію можна записатися звернувшись до свого сімейного лікаря або заповнити  форму  за посиланням:

 https://docs.google.com/forms/d/1ta5qMY61QM7MypOiYF7wZUR9x3XMxI4qajZWTx9z_nA/viewform?edit_requested=true

Достовірну інформацію про вакцинацію проти COVID-19 отримуйте на сайті vaccination.covid19.gov.uaта за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.