30-31 серпня 2018 року у м. Києві відбулася національна робоча зустріч-семінар з питань дифтерії, котру за підтримки спеціалістів Європейського Регіонального Бюро ВООЗ в Україні організував Центр громадського здоров’я МОЗ України. Метою зустрічі було вирішення питань посилення епіднагляду за дифтерією та імунізації проти неї. У заході взяли участь експерти національного рівня, співробітники референтної лабораторії, а також клінічні фахівці, епідеміологи, бактеріологи із усіх областей України. До участі в семінарі долучилися завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Ірина Єнжиєвська та завідувач бактеріологічною лабораторією Наталія Крайванович.

На семінарі зазначалось, що з початку року в Україні зареєстровано сім випадків дифтерії у трьох областях країни. Згідно з останнім звітом, Україна має найнижчий рівень охоплення щепленнями і очолює перелік країн Європейського регіону з найбільшою кількістю нещеплених дітей.

Під час зустрічі основна увага приділялась вивченню сучасних регіональних та глобальних настанов ВООЗ щодо епіднагляду за дифтерією та імунізації. Обговорено здобутки та складнощі системи епіднагляду в Україні,  надані пропозиції щодо прийняття нової національної настанови з питань епіднагляду за дифтерією. Розроблено рекомендації щодо організації щеплень проти дифтерії дорослого населення, включаючи мікро-планування, звітність, моніторинг

Присутні прийняли участь в обговоренні заслуханих питань, відбувся обмін думками, напрацьовані подальші кроки та спільні шляхи реалізації профілактичних та протиепідемічних заходів.