20 серпня на нараді у Волинській обласній державній адміністрації  керівник закладу громадського здоров’я Наталія Янко  проінформувала про епідемічну ситуацію в області та заходи щодо її стабілізації та недопущення поширення  інфекційних захворювань в області.

На нараду запрошені  керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. В районних, міських студіях відеоселекторного зв’язку були присутні голови райдержадміністрацій, міські (міст  обласного значення) голови, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад,  територіальних органів міністерств та інших  центральних органів  виконавчої влади, підприємств,  установ та організацій, сільські, селищні, міські  голови.

В доповіді зазначено, що епідемічна ситуація з інфекційних захворювань  в області, як і в Україні в цілому,  на даний час є напруженою.  Перевищено загальноодержавні показники  захворюваності  сальмонельозом —  на 27%,  кашлюком  – на  19%,   кором – на 42%. На спорадичному рівні зафіксовано ріст лептоспірозу, хвороби Лайма, хронічних гепатитів В, С, менінгококової інфекції.

Волинська область знаходиться  на 7 місці за кількістю спалахів інфекційних захворювань.  За аналогічний період в області зареєстровано 53 спалахи, з них: 47 спалахів кору, 5 — сальмонельозу, 1 — стафілококове  харчове отруєння. В спалахах постраждало 422 волинянина, зокрема  329 дітей.

Враховуючи епідемічний сезон, найбільш  пріоритетними на даний час інфекційними хворобами залишається —  кір, гострі кишкові інфекції, особливо сальмонельоз, та  природно-вогнищеві інфекції. Загрозу епідблагополуччю населення області становлять і інші інфекції, котрі керуються засобами імунопрофілактики, зокрема дифтерія та правець.

На основі вищевказаного, з метою стабілізації епідситуації з  інфекційних захворювань, питання щодо епідблагополуччя населення винесено для заслуховування на засідання  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».