За оперативними даними лікувально-профілактичних закладів, на Волині захворюваність грипом та ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року. За даними щотижневого оперативного аналізу епідемічної ситуації, з початку епідемічного сезону, котрий  почався 02 жовтня 2017 року, перехворіло понад 11 тис. осіб, що знаходиться на рівні минулого року.

За останній тиждень ГРВІ  в області захворіло близько 4 тисячі осіб, що на 5% менше ніж попереднього тижня. На сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 19,1%. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Ківерцівському і Маневицькому районах та місті Луцьку, найнижчий  – в Ратнівському районі. Із числа хворих, діти до 17 років становили майже 67%, захворюваність серед них знизилась на 4,3% в порівнянні з попереднім тижнем. Зменшилась кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» до 129, проти 138 хворих минулого тижня, із них  83% діти.

          За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру    віруси грипу  з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися, проте, виділяються збудники інших респіраторних інфекцій (респіраторно-синцитіальний вірус, риновірус).

За інформацією директора ДВТП «Волиньфармпостач» перша партія вакцини для імунопрофілактики грипу ДЖІСІ ФЛЮ (виробник Корея), отримана в кількості близько 300 доз. Вакцина направлена в заклади соціального захисту населення (будинки-інтернати) та лікувально-профілактичні заклади, згідно завчасно поданих заявок. Наступна партія очікується вже наприкінці жовтня.