За даними рутинного епідеміологічного нагляду на Волині захворюваність грипом та ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року з тенденцією до зростання. За даними щотижневого оперативного аналізу епідемічної ситуації, з початку епідемічного сезону, котрий  почався 02 жовтня 2017 року, перехворіло близько 16 тисяч  осіб, що знаходиться на рівні минулого року.

За останній тиждень ГРВІ  в області захворіло 4661 особа, що на 21% більше ніж попереднього тижня. На сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 11%. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Камінь-Каширському, Луцькому,  Маневицькому  районах та місті Луцьку, найнижчий  – в Локачинському  районі. Із числа хворих, діти до 17 років становили майже 67%, захворюваність серед них збільшилась на 21% в порівнянні з попереднім тижнем. Збільшилась  кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» до 143, проти 129 хворих минулого тижня, із них  72% діти.

За результатами дозорного епіднагляду за даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру    віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися, проте, виділяються збудники інших респіраторних інфекцій (респіраторно-синцитіальний вірус, риновірус).

На даний час проведено щеплення до 300 осіб в запланованих закладах соціальної сфери. Протигрипозну  вакцину можна придбати в аптечній мережі «Волиньфарм» за замовленням і прищепитися в кабінетах щеплень  територіальних поліклінік та  центрів первинної медико-санітарної допомоги.

З метою профілактики грипу та ГРВІ обласним  лабораторним центром проводяться моніторингові лабораторно-інструментальні дослідження умов середовища життєдіяльності дітей  в  навчально-виховних закладах. На даний час  проведено понад  1900 досліджень, котрі відповідають нормативам.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».