ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує здійснювати епідеміологічний нагляд за кором та гострими респіраторними вірусними інфекціями і грипом.

Ситуація із захворюваності на кір в Україні в цілому, та у Волинській області зокрема, залишається  напруженою, продовжують виникати спалахи та сімейні вогнища.

З початку року на Волині зареєстровано 423 випадки кору, інтенсивний показник захворюваності розцінюється як високий і перевищує середньодержавний.

На сьогодні уражено 18 адміністративних територій області із 20 (90%), у Шацькому та Старовижівському районах захворювань кором у 2019 році не реєструвалось.

Утримується тенденція до збільшення числа випадків хвороби. Якщо раніше приріст захворюваності становив від 10 до 30 % щотижнево, то за останній тиждень кількість недужих подвоїлась. Щоденно фіксується від 20 до 40 нових хворих кором.

Відмічається збільшення захворюваності серед дорослого населення – до 45% від загальної кількості хворих. Серед дітей найбільше хворіють у віці 5 – 9 років, котрі вчасно не отримали другу дозу КПК.

Продовжується виконання протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації діючих 12 спалахів кору: в місті Луцьку (3 спалахи), у Луцькому та Ратнівському районах (по 2 спалахи), Рожищенському, Ківерцівському, Камінь – Каширському, Локачинському та Горохівському районах (по 1 спалаху). 11 із них зафіксовані в навчально-виховних закладах, 1 – у побуті.

З початку 2019р. в м. Луцьку різко ускладнилась епідситуація із захворюваності на кір, зареєстровано 122 випадки (у 2018 році – 207 хворих за цілий рік. Показник захворюваності кором в м. Луцьку вищий від середньообласного на 27%. Крім того, високі рівні захворюваності реєструються в Луцькому, Ратнівському, Горохівському, Ківерцівському, Рожищенському районах та м. Ковелі, де зафіксовано від 82 до 24 випадків.

Специфічного лікування від кору не існує, єдиним заходом профілактики цього захворювання є щеплення.

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК, зробивши щеплення якою можна захиститись одразу від трьох інфекцій: кору, краснухи та епідемічного паротиту. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику в закладах охорони здоров’я  по місцю проживання.

За останніх два місяці виконання щеплень проти кору значно активізувалось у всій області. В листопаді та грудні 2018 року проведено понад 10 тисяч щеплень щомісячно (для порівняння — в жовтні 2018р. –  2450 щеплень). Загалом у 2018 році здійснено понад 58 тисяч щеплень, 8524 (14,5%) із них позапланово – це дорослі із групи ризику, котрі щеплені за епідемічними показами (медичні, соціальні працівники, освітяни, працівники підприємств, тощо).

Захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом в області має тенденцію до збільшення кількості випадків. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 78 тис. волинян, що дещо вище минулорічного рівня, перехворіло 7,6 % населення. За даними закладів охорони здоров’я за останній тиждень кількість хворих ГРВІ та грипом зросла на 20% в порівнянні з попереднім і становить 5951 особа проти 4941 минулого тижня. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 10%.

За останній тиждень в області збільшилась кількість захворювань серед дитячого населення, 61% серед котрих – школярі.

Кількість госпіталізованих з ускладненим перебігом хвороби збільшилась на 17%  в порівнянні з минулим тижнем і становить 165 осіб, із них 54 % — діти.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру в нинішньому епідемічному сезоні на Волині виявлено циркуляцію вірусів грипу типу А (Н3N2). Крім того, циркулюють й інші віруси, що спричиняють гострі респіраторні інфекції.

Виконання запланованих обсягів імунопрофілактики грипу становить лише 34%, прищеплено 1414 осіб, в т. ч. 227 дітей до 17років.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».