У Волинській області, як і в Україні в цілому, спостерігається поступове зниження  інтенсивності епідемічної активності грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Утримується стабільна тенденція до щотижневого зменшення кількості випадків хвороби. В Україні інтенсивний показник захворюваності на 24,7% менше епідемічного порогу, крім того, епідемічні пороги не перевищені в жодному регіоні.

За даними закладів охорони здоров’я області за останній тиждень зареєстровано близько 5 тисяч випадків захворювання ГРВІ та грипом, захворюваність в порівнянні з минулим тижнем знизилась на 4%. Інтенсивний показник захворюваності нижчий епідемічного порогу на 24%.

Локальне перевищення епідемічного порогу зафіксовано лише у Рожищенському районі (17%). Найнижчі показники захворюваності у Іваничівському, Локачинському, Луцькому, Ратнівському, Любешівському районах.

Серед захворілих за попередній тиждень, 70% становлять діти до 17 років (3194 осіб).  Найбільше уражена група – це школярі (59% від захворілих дітей). Закладів, у котрих тимчасово призупинено навчально-виховний процес в зв’язку із відсутністю дітей по хворобі на ГРВІ та грип, на сьогодні в області немає.

Кількість госпіталізованих в порівнянні з минулим тижнем зменшилась   майже на 10% та становить 84 особи проти 92. Відсоток госпіталізації невисокий – 1,7% від усіх захворілих, найбільша кількість у віковій групі 0 — 4 роки – 30 та серед осіб старше 65 років – 22, що становить  36% та 26% відповідно (від усіх хто звернувся за медичною допомогою).

З початку епідемічного сезону, котрий розпочався 1 жовтня 2018 року перехворіло понад 138 тис. волинян – це 13,3% населення області. Інтенсивний показник захворюваності за тиждень на 14% нижчий рівня аналогічного періоду минулого року. Традиційно в цей період на Волині починається поступове зниження захворюваності до сезонних рівнів.

В нинішньому епідемічному сезоні фахівцями вірусологічної лабораторії досліджено зразки матеріалу від 45 пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, 24,4 %  із них виявилися позитивними. Серед усіх знахідок абсолютно домінують віруси грипу типу А. Саме цей вірус визначено у 11 волинян.

З 1 жовтня 2018 року проти грипу на Волині вакциновано 1428 осіб, в т. ч. 229 дітей до 17років (16% від загальної кількості). Прищеплено лише 0,14% населення області.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».