Згідно діючого в області «Плану заходів з питань захисту населення від захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в епідемічному сезоні 2018 – 2019 років у Волинській області» лікарі-епідеміологи  обласного лабораторного центру продовжують здійснювати епідеміологічний нагляд за цими хворобами. 

                  Резюме за  звітний тиждень по Волинській області.

  • За даними закладів охорони здоров’я кількість хворих зросла за останній тиждень на 13,6% в порівнянні з попереднім тижнем і становить  6970 проти  6132 минулого тижня. Показник захворюваності  на грип та  ГРВІ становить   на 100 тисяч населення  672,3  і перевищив  епідемічний поріг  на 6%.
  • Епідемічний поріг перевищено в 11 районах області. Зокрема в Турійському – на 10,2%, Іваничівському – на 12,1%, Камінь-Каширському – на 14,9%, Любомльському – на 15,6%, Маневицькому – на 16,8%, Шацькому – на 18,6%, Горохівському – на 25,8%, Старовижівському – на 25,9%, Любешівському – на 46,5%, Рожищенському – на 61,9%,   та м. Нововолинську – на 2,9%. Найвищий рівень захворюваності в Ковельському районі,  де епідемічний поріг перевищено на 82%.                                                                                                                    
  • Зростання захворюваності спричинено збільшенням хворих у всіх вікових групах, але найбільше  зросла  захворюваність серед дітей  у віковій групі 0-4 роки (на 18%) та  у віковій групі  5-14 років (на 27%).
  • Кількість осіб, що потребувала стаціонарного лікування з приводу ускладненого перебігу хвороби зменшилась, кількість госпіталізованих склала 2% від загальної кількості хворих проти 2,7% минулого тижня.
  • При дослідженні методом полімеразно-ланцюгової реакції матеріалу від хворих отримано  позитивний результат в 1  випадку – виділено вірус  грипу типу А (Н3).
  • В окремих навчально-виховних закладах. з відсутністю по хворобі понад 20 % учнів, лікарями-епідеміологами надані рекомендації щодо тимчасового  призупинення навчання у загальноосвітніх школах. Станом на 1 лютого 2019 року припинено навчання в  45 закладах  освіти,  в т.ч. 42  загальноосвітніх школах та  3  закладах дошкільної світи: в Горохівському районі -2,  Камінь-Каширському -6,  Ківерцівському-1,

     м. Ковелі -3  (заклади загальної середньої освіти №№ 2 (8-а клас),3,9, 

    Луцькому-2, Любешівському –1, Маневицькому-2,      Старовижівському-4, 

    Ратнівському -4, Турійському – 1.  Крім того, закриті  усі заклади середньої

    освіти у м. Нововолинськ (10 шкіл та 9 закладів  дошкільної освіти).

                Резюме з початку сезону  по Волинській області.

  • З початку епідемічного сезону понад 91,4 тис. волинян звернулось за медичною допомогою з приводу ГРВІ та грипу, що перевищує минулорічний рівень. Перехворіло понад 9 % населення області.
  • За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру в нинішньому епідемічному сезоні на Волині виявлено циркуляцію вірусів грипу типу А (Н3N2), відсоток позитивних знахідок складає біля 15% від загальної кількості обстежених. Крім того, циркулюють й інші віруси, що спричиняють гострі респіраторні інфекції.
  • За епідпоказами тимчасово призупинялись заняття у 62  закладах освіти, в тому числі в  46 загальносовітніх школах та  16 закладах дошкільної освіти.
  • На Волині вакциновано 1427осіб (34% від запланованого обсягу), в т. ч. 229 дітей до 17років. Прищеплено лише 0,14% населення області. Такий незначний відсоток щеплених забезпечує індивідуальний імунітет у вакцинованих, проте, не дозволяє створити колективного імунітету, а, відтак, вимагає додаткових заходів щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на грип серед населення.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».