Головний державний санітарний лікар області інформує, що епідеміологічна ситуація з коронавірусної хвороби в області залишається нестійкою. Продовжують виникати спалахи на певних територіях в організованих колективах та сімейних осередках. Спостерігається незначне зниження захворюваності. За останню добу зареєстровано 25 випадків проти 31 за попередній день.
За показниками захворюваності на 100 тисяч населення, Волинь знаходиться на 8 місці по Україні. На сьогодні в області зареєстровано 470 випадків COVID-19. Одужало 119 волинян. На жаль, 10 випадків хвороби закінчилось летально. Третина від усіх захворілих – це особи віком від 30 до 50 років. Найменша кількість хворих серед дитячого населення (9%). Найбільше хворих реєструється у містах Ковелі, Нововолинську, Луцьку, у Ківерцівському та Маневицькому районах.
З початку епіднагляду за COVID-19, в обласний лабораторний центр надійшло майже 1300 підозр на ймовірне захворювання. В кожному осередку проведено епідеміологічне розслідування, визначено коло контактних, проводяться вірусологічні дослідження, впроваджуються протиепідемічні заходи. Хворобу виявлено у 114 медичних працівників (25% від усіх зареєстрованих випадків).
Щоденно вірусологічною лабораторією методом ПЛР на виявлення вірусу COVID-19 досліджується близько 150 зразків біологічного матеріалу. З початку епідеміологічного нагляду обстежено понад 3 тис. осіб.

Протягом останнього тижня спостерігається значний ріст COVID-19 у м. Ковелі. Зареєстровано 52 випадки цього захворювання. Під час епідеміологічного розслідування встановлено, що 18 осіб із числа постраждалих, відвідували Церкву Архистратига Михаїла (Московського патріархату) в пасхальні дні. Серед захворілих і настоятель храму. А жінка, котра нещодавно померла в Ковелі, прибирала в церкві.
Крім того, зареєстровано спалах захворювання на швейній фабриці ВКФ «Ковель» (сім випадків), і у відділенні Ковельського МТМО, де захворіло 4 лікарів. У всіх закладах запроваджено обмежувальні заходи, вірусологічно обстежено понад 420 осіб із числа хворих та контактних.
Всього в Ковельському районі зареєстровано 80 випадків, в тому числі у м. Ковелі 77.

Спалах COVID-19 виник у с. Череваха Маневицького району серед прихожан  церкви «Християн Віри Євангельської». Хворобу підтверджено лаборатоно у 12 осіб, в тому числі у просвітера церкви. В осередку обстежено 27 контактних осіб, з позитивним результатом 12. В лабораторію доставлено зразки ще від 12 осіб, дослідження тривають.
Рішенням Маневицької комісії з питань ТЕБ та НС, з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби, прийнято рішення щодо встановлення контрольно-пропускних пунктів на в’їздах та виїздах із с. Череваха. Запроваджено обмежувальні заходи, посилений режим дезінфекції в торгових точках, проводиться заключна дезінфекція у вогнищах.

Зафіксовано спалах коронавірусної хвороби на підприємстві «Нововолинськводоканал», де лабораторно підтверджено 6 випадків серед працівників ремонтної бригади. Поширення захворювання відбулося у 3 сімейних вогнищах. По контакту обстежено 21 особу, у 10 виявлено позитивний результат. На підприємстві проводиться комплекс протиепідемічних заходів.

На сьогодні не зареєстровано нових випадків COVID-19 в закладі КП «Волинська обласна психіатрична лікарня смт. Олика», яка функціонує в умовах посиленого протиепідемічного режиму. Всього виявлено 16 випадків (у 10 медичних працівників та шести пацієнтів закладу, одна хвора померла). Всі хворі перебувають на лікуванні (6 госпіталізовані в обласну інфекційну лікарню, а 10 медичних працівників на амбулаторному лікуванні).
Встановлено коло контактних серед персоналу лікарні та пацієнтів відділення. Усі знаходяться під медичним наглядом, на сьогодні з ознаками захворювання нікого не виявлено. Заходи по локалізації та ліквідації вогнища тривають.

У відповідності до постанови Кабінету міністрів України (№ 343 від 04.05.2020 року) з 12 травня послаблюються карантинні обмеження.
Зокрема, дозволяється: відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон; відвідування дитячих та спортивних майданчиків на вулиці; діяльність закладів громадського харчування на винос (за умови, що об’єкт є оператором ринку харчових продуктів); діяльність літніх майданчиків просто неба в закладах громадського харчування; торгівля непродовольчими товарами в магазинах (зокрема, тих, що розташовані в ТРЦ); діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників (приймання відвідувачів за рішенням власника).
Також дозволена діяльність стоматологічних кабінетів, салонів краси та перукарень, закладів побутового обслуговування, адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів.
Водночас дозволяється діяльність підприємств, які працюють у сфері ЗМІ, та здійснення кіно- та відеозйомок, репетицій в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах (до 50 осіб та без глядачів).
Крім того, дозволяється з 11 травня тренування спортсменів національних збірних команд.
Робота відповідних закладів буде дозволена при дотриманні маскового режиму, соціального дистанціювання, регулярної поточної дезінфекції, дотримання протиепідемічних заходів.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.