Державна установа «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  інформує, що 03.03.2017 року до Володимир-Волинського територіального медичного об’єднання госпіталізовано 21 учня та одного вчителя Лудинської ЗОШ І-ІІІст. Володимир-Волинського району з попереднім діагнозом «отруєння парами невідомої речовини».

       Районними  органами виконавчої влади та місцевого самоврядування організована робота комісії по розслідуванню даного випадку на чолі з заступником голови комісії з питань ТЕБіНС В-Волинської райдержадміністрації.  До складу комісії увійшли також представники ДСНС, Держпродспоживслужби, національної поліції, Володимир-Волинського ТМО, Устилузької об’єднаної територіальної громади Володимир-Волинського району та Володимир-Волинського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

        В ході розслідування встановлено, що в лаборантській комп’ютерного класу школи 03.03.2017 року до початку навчального процесу була розлита речовина невідомого походження. В результаті розливу в комп’ютерному класі виник стійкий неприємний сторонній  запах, подібний до запаху отрутохімікатів. На момент  події в школі перебували діти, яких привозять на навчання шкільним автобусом  з сусіднього села Амбуків о 7.30 год за годину до початку навчання. На протязі дня за медичною допомогою до ФАПу с. Лудин  звернулось 21 дитина (2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 класи)  та 1 вчитель зі скаргами на погіршення самопочуття, нудоту, блювоту, болі у животі, субфебрильну температуру, які в подальшому були госпіталізовані у Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання.

       Всього в школі навчається 108 учнів, станом на 03.03.2017р. в школі були присутні 86 дітей. В ході роботи комісії всі діти були оглянуті медичними працівниками. Скарг на погіршення здоров’я в інших школярів не  виявлено.

         Фахівцями  Володимир-Волинського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» в осередку події  проведено лабораторно-інструментальні дослідження повітря на вміст діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, аміаку, формальдегіду, фенолу. Відхилень не виявлено.

       Адміністрації школи та Голові Устилузької об’єднаної територіальної громади  надані рекомендації щодо припинення навчального процесу у школі, проведення вологого прибирання, постійного провітрювання приміщень, здійснення заміни підлоги у місці розливу невідомої речовини та встановлення медичного спостереження за станом здоров’я учнів школи.

З метою організації проведення необхідного комплексу заходів по локалізації осередку надзичайної події  про факт групового отруєння інформовано управління освіти, науки та молоді, охорони здоров’я облдержадміністрації.

       Станом на 05.03.2017 року у дитячому відділенні Володимир-Волинського ТМО  залишились на стаціонарному лікуванні 8 школярів,  стан здоров’я дітей задовільний. Навчально-виховний процес у школі тимчасово призупинено. На 06.03.2017 року заплановано повторне комісійне обстеження закладу.