Природним багатством Волинського краю є понад 220 озер, серед яких одне з найбільших в Україні – Світязь. Протікає 130 річок загальною протяжністю понад 3000 км. Курорти у Волинській області відсутні, але є своєрідна мережа рекреаційних зон. Важливо, що природні ресурси області не зазнали екологічного впливу, зберегли свою рекреаційну здатність і є привабливими для інвестування. Найбільшим рекреаційним потенціалом володіють Шацький, Ратнівський, Ківерцівський райони, середнім — Ковельський, Луцький, Любомльський, Старовижівський та Турійський райони.

Влітку, з підвищенням температури атмосферного повітря, частина водойм використовується як місця для відпочинку. Переважна кількість таких водоймищ не придатні для купання, берегова смуга не обладнана для рекреаційного використання. Все ж, на території області є і санкціоновані місця масового відпочинку, яких щороку реєструється понад 40.

Фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення в літній період на територіях традиційних місць масового відпочинку населення проводиться моніторинг стану навколишнього середовища — досліджується вода поверхневих водойм, ґрунт (пісок) пляжів, вода питних фонтанчиків. Контроль здійснюється за мікробіологічними, санітарно–хімічними та радіологічними показниками. Досліджується наявність збудників інфекційних хвороб.

В період підготовки до літнього оздоровчого сезону у поточному році досліджено понад 150 об᾽єктів довкілля.

Так, вода р. Турія (з акваторій Ковельського міського пляжу та водосховища), як і у минулому році, не відповідали гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками (значне перевищення лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП – 240000 при нормативному показнику 5000). Про результати досліджень проінформовано Ковельського міського голову, надані рекомендації щодо заборони купання у місцях масового відпочинку. Дане питання розглянуто на оперативній нараді у міського голови. Проінформовано Держпродспоживслужбу м. Ковель для вжиття необхідних заходів.

Вода р. Вижівка з рекреаційної зони селища Стара Вижівка не відповідає гігієнічним нормативам за санітарно–хімічними показниками (надмірні показники прозорості, біологічної потреби кисню (БПК5), аміаку). Про результати досліджень проінформовано Старовижівського селищного голову, начальника комунального господарства селищної ради. Надані рекомендації щодо вжиття заходів по усуненню можливих джерел забруднення. Дане питання розглянуто на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з прийняттям відповідних рішень. Інформація направлена Держпродспоживслужбі у Старовижівському районі для вжиття заходів.

В одній пробі води штучної водойми м. Нововолинська виявлено холероподібні вібріони. Звертаємо увагу, що цей збудник не викликає захворювання на холеру, проте, є індикатором забруднення водойми.

Збудників інфекційних хвороб, в т.ч. вірусної етіології, не виявлено.

Слід вказати, що контроль за якістю і безпечністю води поверхневих водойм в організованих місцях масового відпочинку населення забезпечують їх власники не менше 2 разів на місяць впродовж оздоровчого періоду. Перевірки таких місць відпочинку на відповідність вимогам санітарного законодавства щодо їх облаштування, благоустрою, забезпечення питною водою, громадськими туалетами, урнами здійснюють установи Держпродспоживслужби у Волинській області.  

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на http://volindses.com.ua/

Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ«Волинський ОЛЦ МОЗ України», лікар з комунальної гігієни О.С. Колобкова