Гострі респіраторні вірусні інфекції та грип — це інфекційні хвороби, що в даний час не мають тенденції до зниження, епідемії цих інфекцій виникають щорічно. Одним із найефективніших методів специфічної профілактики грипу лишаються щеплення. Проте, окрім вакцинації, є ще цілий комплекс заходів, котрих необхідно дотримуватись, щоб уникнути зараження вірусами. Актуальність виконання цих заходів виникає саме зараз, коли діти після канікул повертаються в організовані колективи.

Тому, акцентуємо увагу керівників навчальних закладів на необхідності дотримання температурного режиму та проведення профілактичних, протиепідемічних, дезінфекційних заходів, котрі передбачені  вимогами   санітарних правил і норм для дитячих дошкільних закладах —  розділ  6  «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів»  затвердженого в Мін’юсті 14.04.2016р. №563/28693  та ДСанПіН №5.5.2.008-01«Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання  загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» п.5.5; п. 9.20. згідно яких  в дитячих організованих колективах необхідно забезпечити відповідний температурний режим (плюс 17-20 гр.С  у школах  та 19-23 гр.С в групах ДНЗ), та відносну вологість повітря (40-60%), регулярне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих та миючих засобів та провітрювання навчальних приміщень. Класні кімнати та кабінети провітрюють на перервах, а рекреації — під час уроків. До початку занять і після їх закінчення необхідно здійснювати наскрізне провітрювання навчальних приміщень, тривалість якого залежить від погодніх умов.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 06.11.2015 року № 732 у період епідемічного підйому захворюваності на ГРВІ та грип у закладах освіти необхідно проводити профілактичні, протиепідемічні та дезінфекційні заходи:

—  здійснювати нагляд за станом здоров’я дітей та персоналу. Виключити можливість перебування хворих дітей  та працівників з ознаками респіраторних інфекцій у школах та дитячих дошкільних закладах. В закладах з цілодобовим перебуванням дітей забезпечити готовність ізоляторів, з метою використання їх для тимчасової ізоляції хворих з першими ознаками респіраторних інфекцій;

— проводити в дошкільних навчальних закладах знезараження повітряного середовища приміщень за допомогою бактерицидних ламп за відсутності дітей протягом 30 хвилин з наступним провітрюванням;

—  проводити дезінфекцію столового посуду та іграшок, а також вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня або зміни (при двозмінній організації навчального процесу) дезінфікуючими засобами, що дозволені до застосування законодавством;

— забезпечити належну організацію питного режиму, особистої гігієни, раціонального харчування дітей;

— обмежети проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо);

— забезпечити інформування місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою прийняття ними рішення про призупинення навчально-виховного процесу за відсутності 20% учнів від загальної їх кількості з причини захворювання на ГРВІ та грип.

Довідково інформуємо, що захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом в області утримується на сезонному рівні. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 72 тис. волинян, що відповідає минулорічному рівню, перехворіло 7 % населення. За даними закладів охорони здоров’я за останній тиждень кількість хворих ГРВІ зменшилась в порівнянні з попереднім і становить 4941 особа проти 5126 минулого тижня. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 25%.

Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано в жодному районі та місті області. Спалахів в організованих колективах не зареєстровано.

Показник захворюваності ГРВІ та грипом в розрізі районів   за 2 тиждень 2019 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За останній тиждень в області збільшилась кількість захворювань серед дорослого населення і становить 54% від загальної кількості постраждалих проти 38% минулого тижня. Серед дітей найураженіша вікова група – від 0 до 4 років (показник захворюваності – 1642,4),  що у 1,8 разів вищий від показника захворюваності дітей віком 5 – 14  років.

Кількість госпіталізованих з ускладненим перебігом хвороби знаходиться на попередньому рівні і становить 141 особу, із них 60% — діти.

 ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує проведення моніторингу захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом в області та на кожній адміністративній території зокрема.

Захворюваність цими інфекціями в області утримується на сезонному рівні. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 72 тис. волинян, що відповідає минулорічному рівню, перехворіло 7 % населення. За даними закладів охорони здоров’я за останній тиждень кількість хворих ГРВІ зменшилась в порівнянні з попереднім і становить 4941 особа проти 5126 минулого тижня. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 25%. Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано в жодному районі та місті області. Спалахів ГРВІ та грипу в організованих колективах не зареєстровано.

У разі ускладнення епідситуації в області, нами будуть надані рекомендації щодо тимчасового  призупинення навчання у загальноосвітніх школах, введення карантину в дошкільних  навчальних закладах, запровадження посиленого протиепідемічний режиму в установах, організаціях та закладах охорони здоров’я, освіти та громадських місцях, відміну проведення масових заходів.