В Україні почастішали випадки захворювань дітей ентеровірусною інфекцією, викликаною вірусом Коксакі. Свою назву захворювання отримало від назви міста в США, де його вперше виявили в 1950-х роках. Основними симптомами Коксакі може бути лихоманка, болі в м’язах, діарея та висипання в ротовій порожнині, на обличчі та на шкірі рук і ніг. У зону ризику потрапляють діти від 3 до 10 років. Захворювання дуже заразне. Поширення часто відбувається в дитячих організованих коллективах. Зокрема, в Тернопільській області в дитячому дошкільному закладі ним заразилось 32 дитини. Також про випадки захворювань повідомляють в Дніпрі, Одесі та Львові. Відомо про високий рівень захворюваності на ентеровірусні інфекції в Турції, Іспанії, країнах південно-східної Азії. Як і всі інші інфекції, захворювання має періодичність, підйоми спостерігаються через 5-7 років, коли народжується нове покоління дітей, які цим вірусом не хворіли.
На Волині активізації ентеровірусних інфекцій не зафіксовано.
Вірус передаєтся повітряно-крапельным і контактним шляхом через посуд, іграшки, предмети побуту, забруднені овочі та фрукти, питну воду, і головне — немиті руки. Джерелом інфекції можуть бути хворі діти, а також дорослі, у яких часто симптоми хвороби не проявляються.
Як правило, ускладнення після захворювання бувають рідко, але дуже важкі. Зокрема, вірус може викликати енцефаліт, менінгіт, захворювання серця, очей, підшлункової залози і навіть параліч.
Варто відзначити, що вакцинації від Коксакі немає, тому лікування проводиться симптоматичне, антибіотики не використовують.
Щоб уникнути зараження, необхідно дотримуватись особистої гігієни, часто мити руки. Також в квартирі необхідно регулярно проводити вологе прибирання та підтримувати чистоту. Хворому виділити окремий посуд, предмети гігієни, а використані засоби особистої гігієни – негайно утилізувати після використання. Особливої уваги потребує профілактика ентеровірусних інфекцій в дитячих закладах. Основний протиепідемічний захід — не допускати в групи дітей з мінімальними проявами інфекційних захворювань, ретельно проводити ранковий прийом, дотримуватись особистої гігієни дітей та персоналу, санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режиму.