virus_koksaki     В Україні почастішали випадки захворювань дітей ентеровірусною інфекцією, викликаною вірусом Коксакі. Свою назву захворювання отримало від назви міста в  США, де його вперше виявили в 1950-х роках. Основними симптомами Коксакі може бути лихоманка, болі в м’язах, діарея та висипання в ротовій порожнині, на обличчі та на шкірі рук і ніг. У зону ризику потрапляють діти від 3 до 10 років. Захворювання дуже заразне. Поширення  часто  відбувається в  дитячих організованих коллективах. Зокрема,  в Тернопільській області в дитячому дошкільному закладі ним заразилось 32 дитини. Також про випадки  захворювань повідомляють в Дніпрі, Одесі та  Львові.  Відомо про високий рівень захворюваності на  ентеровірусні інфекції в  Турції, Іспанії, країнах південно-східної Азії. Як і всі інші інфекції, захворювання має періодичність, підйоми спостерігаються через 5-7 років, коли народжується нове покоління дітей, які цим вірусом не хворіли.

     На Волині активізації ентеровірусних інфекцій не зафіксова%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8fно.

     Вірус передаєтся повітряно-крапельным і контактним  шляхом через посуд, іграшки, предмети побуту, забруднені  овочі та фрукти, питну воду, і  головне  —   немиті руки. Джерелом інфекції  можуть бути хворі діти, а також дорослі, у яких часто симптоми хвороби не проявляються.

        Як правило, ускладнення  після захворювання бувають рідко, але  дуже  важкі. Зокрема,  вірус може викликати  енцефаліт,  менінгіт, захворювання серця, очей, підшлункової залози і навіть параліч.

       Варто відзначити, що вакцинації від Коксакі немає, тому лікування проводиться  симптоматичне, антибіотики не використовують. 

        Щоб уникнути  зараження, необхідно дотримуватись  особистої гігієни,  часто мити руки. Також в квартирі необхідно регулярно проводити  вологе прибирання та підтримувати чистоту. Хворому виділити окремий посуд, предмети гігієни, а використані засоби  особистої гігієни – негайно утилізувати   після  використання.    Особливої уваги потребує профілактика ентеровірусних інфекцій в  дитячих закладах. Основний протиепідемічний захід —  не допускати в групи дітей з мінімальними проявами  інфекційних захворювань, ретельно проводити ранковий прийом, дотримуватись  особистої гігієни дітей та персоналу,  санітарно-гігієнічного та  дезінфекційного режиму.