Багато людей звикли відтягувати візит до лікаря до останнього. Проте, у подоланні багатьох хвороб критично важливе саме їх раннє виявлення. Туберкульоз (ТБ) – одне з таких захворювань.

Тривалий час ви можете списувати погане самопочуття на втому, або застуду, не надавати значення тривожним симптомам. Насправді, є такі сигнали від організму, на які потрібно обов’язково реагувати.

Підступність туберкульозу в тому, що чим пізніше він діагностований, тим складніше і триваліше піддається лікуванню. Якщо ж людина має “відкриту” легеневу форму туберкульозу, вона може стати джерелом інфікування для оточуючих.

Хто має більший ризик захворіти на туберкульоз?  Недуга може вразити будь-кого, але є більш вразливі до неї категорії:

  • люди, які живуть із ВІЛ;
  • люди, які мали контакт з бактеріально підтвердженим випадком легеневого ТБ та/або ТБ органів дихання;
  • люди, які мають шкідливі звички (вживають наркотики, курять, зловживають алкоголем);
  • люди з хронічними респіраторними захворюваннями;
  • люди із супутніми захворюваннями, що призводять до пригнічення імунітету (цукровий діабет, злоякісні новоутворення, імуносупресивна терапія та терапія інгібітором ФНП-α);
  • люди з дефіцитом харчування.

Це не весь перелік груп ризику. При цьому навіть звичайне зниження імунітету внаслідок сильного стресу, або шкідливих звичок може створити додатковий ризик розвитку захворювання.

Щоб уникнути таких ризиків, бажано знати про вірогідність розвитку ТБ. Тому пропонуємо пройти анонімний онлайн-тест на ризик розвитку туберкульозу https://tbtest.phc.org.ua

Достатньо буде лише хвилини часу.

Важливо знати і про те, що за появи хоча б одного із симптомів туберкульозу — кашель понад два тижні, різке схуднення, нічна пітливість, слабкість — варто негайно звернутися до лікаря!

Подбайте про себе і своїх близьких — протестуйтеся онлайн і перевірте – чи  існує ймовірність захворіти.

Джерело – фейсбук-сторінка ЦГЗ МОЗ:  https://www.facebook.com/phc.org.ua/posts/3938110006313698

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.