Доповіддю про аналіз епідемічних ризиків у сфері громадського здоров’я в області, 5 вересня відкрила семінар — тренінг з лікарями — епідеміологами та помічниками лікарів — епідеміологів відокремлених структурних підрозділів  ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» заступник директора Лариса Дудковська.  

Учасників ознайомлено із змінами в системі епіднагляду (спостереження),  проектами нових нормативних документів та електронних систем обліку інфекційних захворювань, в тому числі — електронної інтегрованої системи епідеміологічного нагляду за захворюваннями (EIDSS).

Опрацьовано нові нормативно -законодавчі документи, котрі уже вступили в дію.

 

 

 

 

Одиним з важливих аспектів громадського здоров’я є проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями. Ще з минулого року, обласні епідеміологи  надавали дані епіднагляду за цими нозологіями на національний рівень через електронну систему. А з початком епідсезону 2019-2020 рр. для внесення даних планується залучити епідеміологів районних рівнів. У зв’язку з цим, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань  Ірина Єнжиєвська провела тренінг — навчання відповідних фахівців із введення даних до електронної системи звітності по обліку грипу та ГРВІ. В тестовому режимі було проведено практичне відпрацювання отриманих навичок.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У зв’язку із ростом кількості спалахів  кишкових  інфекцій в області, особлива увага приділяється заходам готовності та реагування на спалахи. Завідувачкою відділу Валентиною Новачевською з присутніми опрацьовано алгоритм дій при виникненні епідемічного ускладнення (спалаху). Досвідом в проведенні протиепідемічних заходів щодо локалізації та ліквідації спалахів поділилися лікарі — епідеміологи Луцького, Ківерцівського, Любомльського та Нововолинського відділів та відділень.

 

 

 

 

 

Завідувач відділення Олександр Гнатюк наголосив про  неблагополучну епідемічну ситуацію з природно — вогнищевих інфекцій, та  звернув увагу на проблемні питання при проведенні епідемічних розслідувань осередків  зооантропонозних інфекцій.

Напрацьована низка відповідних завдань щодо покращення епідемічної ситуації в області.

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».