17 грудня у Волинському обласному лабораторному центрі відбулась лабораторна рада  з питань  сучасних методів  бактеріологічної діагностики дифтерії. В нараді взяли участь лікарі – бактеріологи відокремлених структурних підрозділів установи та закладів охорони здоров’я області.

Керівник обласного лабораторного центру Наталія Янко звернулась до присутніх з привітальним словом та наголосила,  що одиним з важливих аспектів громадського здоров’я є проведення епідеміологічного нагляду за дифтерією  та якісна лабораторна діагностика.

Лікар – епідеміолог Беата Серватович ознайомила бактеріологів з епідемічною ситуацією щодо дифтерії в Україні та області. Звернула увагу на  «групах ризику» та важливості діагностичних обстежень осіб з госторою ЛОР-патологією.

Про особливості  лабораторної діагностики дифтерії, правила відбору та доставки біоматеріалу від хворих з підозрою на дифтерію учасникам ради у своїй презентації розповіла  лікар – бактеріолог Оксана Попович.

З метою  контролю якості проведення лабораторної діагностики дифтерії  учасникам були видані контрольні завдання (імітовані проби від хворих лор-патологією).

 

Модератор заходу, завідувач бактеріологічною лабораторією Наталія Крайванович, поділилась досвідом визначення токсигенності коринебактерій згідно стандартів ВООЗ (тест Елека), надала відповіді на запитання учасників та підвела підсумки лабораторної ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».