За повідомленням  Луцького та Ківерцівського структурних підрозділів Волинського обласного лабораторного центру стало відомо,  що протягом 14-15 серпня 2017р. в  Волинську обласну інфекційну лікарню та інфекційне відділення Ківерцівської  ЦРЛ   госпіталізовано 26  хворих, в тому  числі 7 дітей з проявами гострої кишкової інфекції: підвищення температури тіла (до 37-39 градусів С), скарги на блювоту, пронос, болі в епігастрії. Хворим встановлено попередній діагноз: харчова токсикоінфекція, сальмонельоз?  Стан 11 хворих в т.ч. 1 дитини  важкий, 12 хворих в т.ч. 4 дітей – середньої важкості,  у 3 хворих, в т.ч. 2 дітей  захворювання протікає в легкій формі.14_stor_kishkovi_infekciї

В ході епідеміологічного розслідування  встановлено, що зазначені вище захворілі особи  перебували  на святкуванні весілля 13 серпня в  кафе «Гопачок»  м. Ківерці Ківерцівського  району. На весіллі святкувало 80 осіб.

З метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації,  обласним лабораторним центром  проводиться  комплекс протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації спалаху. В домашніх осередках та на об’єкті спалаху проведено заключну дезінфекцію, відібрано для лабораторного дослідження  проби готових страв, вода питна, гігієнічні  змиви. Проведено бактеріологічне обстеження  працівників кафе,  встановлено  медичний нагляд за вогнищами захворювань.

Про  факт епідемічного ускладнення повідомлено Міністерство охорони здоров’я України,   голову обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, управління ДСНС у Волинській області.

Епідеміологічне розслідування триває.