Міністерства охорони здоров’я в Україні стурбоване початком епідемічного підйому захворюваності на кір. Нестійкій епідемічній ситуації сприяли низькі обсяги охоплення профілактичними щепленнями дітей та циклічність цього захворювання.

За чотири місяці поточного року в Україні зареєстровано 172 випадки кору проти 8 за аналогічний період минулого року, ріст у понад 20 разів. Згідно оперативної інформації з регіонів, підвищення захворюваності на кір відбувається в Одеській та Івано-Франківській областях,  зареєстровано 7 спалахів цього захворювання. Аналіз випадків вияв, що із 172 захворілих, 61 людина не отримала жодного щеплення проти кору, ще у 16 відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент. До епідпроцесу кору залучені організовані колективи – дитячі навчальні заклади, лікувальні установи та особи із груп ризику (вагітні, медичні працівники, вихователі). За оцінками фахівців це сприятиме подальшому поширенню інфекції.

Для контролю епідситуації з кору у Міністерстві охорони здоров’я України проведено селекторну нараду в якій прийняли участь фахівці ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України». Під час зв’язку учасникам довели інформацію про стан захворюваності та нагадали ключові питання профілактики і проведення протиепідемічних заходів при цій інфекції.

На сьогодні випадків кору в області не зареєстровано. Проте, враховуючи багаторічні спостереження, циклічність виникнення епідемічних ускладнень, аналіз охоплення щепленнями населення, нами прогнозується неблагополучна ситуація з кору.

Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію — у 6  років. Її мета — захист дітей, у яких з тієї чи іншої причини імунітет не сформувався.

За 4 місяці 2017 року вакцинацію проти кору в області проведено лише 30,5% дітей, ревакцинацію – 28,5%. Такий рівень охоплення щепленнями є загрозливим і сприяє виникненню та поширенню цієї інфекції.

На Волині є достатня кількість вакцини проти кору, а отже кожна дитина, яка підлягає на щеплення, може отримати його в поліклініці по місцю проживання.

Радимо не зволікати, а захистити своїх дітей від небезпечної недуги.