27 лютого 2020 року відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації. На порядку денному стояло питання «Про заходи  щодо запобігання можливого поширення на території області гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої SARS-CoV-2».

Директор ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Янко прийняла участь у засіданні комісії та доповіла, що при сприянні територіальних органів Держприкордонслужби, Держмитслужби, з 25 лютого епідеміологами обласного лабораторного центру на міжнародному  автомобільному пункту пропуску через державний кордон «Ягодин» організовано проведення температурного скринінгу осіб, котрі прибувають з Європи. На даний час працівники  забезпечені  засобами індивідуального захисту (ізоляційні халати, захисні окуляри, одноразові рукавички, респіратори FFP3), дезинфікуючими засобами та безконтактними термометрами.

В міжнародних автомобільних пунктах пропуску через державний кордон «Устилуг» і «Доманово» комісійно працюють  епідеміологи обласного лабораторного центру та Луцького прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України та Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління ДПС України щодо  проведення температурного скринінгу осіб, котрі прибувають з Європи.

Визначеним працівникам, котрі працюють на міжнародних автомобільних пунктах пропуску через державний кордон проведено інструктаж щодо проведення температурного скринінгу, опрацьовано Схему оповіщення для оперативного реагування при виникненні захворювань спричинених новим коронавірусом. Розроблено Алгоритм дій при виявленні особи, котра відповідає визначенню випадку COVID-19.

Протягом минулої доби у пунктах перетину кордону температурний скринінг був проведений понад трьом тисячам осіб. У жодної особи підвищеної температури тіла виявлено не було.

На сьогодні, в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Епідеміологами проводяться усі превентивні та комунікаційні заходи щодо профілактики  можливого завезення та поширення на території області  гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої SARS-CoV-2.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».