Лікарями-епідеміологами лабораторного центру продовжується щотижневий моніторинг захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) серед населення області. На сьогодні рівень захворюваності відповідає середньому показнику для відповідної пори року. На жодній адміністративній території області епідемічні рівні не перевищено.

Традиційно з настанням похолодання, збільшенням вологи повітря, кількість захворілих поступово зростає. За минулий тиждень захворіло понад 5 тис. осіб, що на 8,6% більше ніж за попередній тиждень. Із числа хворих 3,5 тис. – це  діти до 17 років (70%). Зростання захворюваності  спричинено збільшенням хворих у всіх вікових групах, але найбільше  зросла  захворюваність серед дітей  у віковій групі 0-4 роки (на 6,3%) та  у віковій групі  5-14 років (на 22,5%).

 Станом на сьогодні припинено навчання в 2 закладах освіти — це  дошкільний заклад с. Видерта Камінь-Каширського району та  ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Овлочин Турійського району, де по причині хвороби на ГРВІ відсутні понад 25% дітей.

Кількість осіб, що потребувала стаціонарного лікування з приводу ускладненого перебігу хвороби, за звітний тиждень – 86, що становить 1,7% від загальної кількості хворих.

Тому вкотре нагадуємо про ефективні методи щоденної профілактики, застосування котрих знизить ризик захворіти:

  1. Намагайтеся менше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів.
  2. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть головний убір та рукавички.
  3. Захворіли — лишайтеся вдома. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  4. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання (ліктем або серветкою)  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  5. Часто мийте руки. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  6. Намагайтеся не торкатися руками обличчя, особливо зони очей, носа та рота. Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм.
  7. Протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  8. Привчіть себе до корисних звичок. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

Профілактичних  заходів повинні дотримуватися усі. Тільки так ми зможемо запобігти поширенню захворюваності та не допустити епідемії.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».