Станом на 20 березня 2020 року в області не зафіксовано жодного лабораторно підтвержденого випадку захворювання COVID-19.

На сьогодні опрацьовується 11 підозр на коронавірус. Зразки біологічного матеріалу від  даних осіб для дослідження на наявність РНК вірусу COVID-19 надіслані до референс-лабораторії ДУ «ЦГЗ МОЗ України» м.Київ. У 10 осіб діагноз «Грип» вірусологічною лабораторією ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» методом ПЛР  відхилено, від 1-ї особи ще  знаходиться в роботі.

За контактними з підозрілими випадками на COVID-19 встановлено медичне спостереження.  Епідеміологічне розслідування триває.

Станом на 10:00 год. 20 березня в Україні зареєстровано 26 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 3 летальні.

Коронавірусна хвороба зафіксована:

 • Чернівецька область — 15 випадків (1 летальний)
 • Житомирська область — 2 випадки (1 летальний)
 • Київська область — 2 випадки
 • Донецька область — 1 випадок
 • Дніпропетровська область — 2 випадки
 • Івано-Франківська область — 1 випадок (летальний)
 • м. Київ — 3 випадки

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями.

Упродовж 19 березня до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 316 повідомлень про підозру на COVID-19.

Станом на ранок 20 березня 2020 року у світі зареєстровано 244 523 випадки захворювання COVID-19, з них 10 030 закінчились смертю, водночас 86 031 особа одужала; за межами Китаю зафіксовано 163 324  випадки.

Інформацію, про стан захворюваності в сусідніх державах можна спостерігати на їх офіційних сайтах. За оперативними даними на ранок 20.03.2020р. в Польщі зареєстровано 367 випадків, з них 5 летальних  (зокрема в Люблінському воєводстві зареєстровано 25 випадків, та 1 летальний). В Білорусії – 42 випадки.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція — найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

 Всесвітня організація охорони здоров’я надає Поради щодо використання масок в публічних місцях, в контексті спалаху COVID-19:

Носіння медичної маски — один із заходів профілактики для обмеження поширення певних респіраторних захворювань, включаючи COVID-19, в місцевостях ураження. Однак використання однієї маски є недостатнім для забезпечення належного рівня захисту та повинні бути прийняті інші не менш відповідні заходи.

Носіння медичних масок, коли не потрібно, може спричинити зайві витрати, навантаження на закупівлі та створити помилкове почуття безпеки, що може призвести до нехтування іншими важливими заходами, такими як гігієна рук. Більше того, використання маски некоректно може лише зменшити її ефективність щодо перешкоджання ризику передачі.

Настанови для громадян

Особам  без ознак респіраторних хвороб :

 • медична маска не потрібна, оскільки відсутні дані про її корисність для захисту здорових осіб. Однак маски можна носити в деяких країнах відповідно до місцевих культурних звичок. Якщо використовуються маски, слід дотримуватися найкращих практик щодо носіння, зняття та утилізації, а також щодо гігієни рук після зняття .
 • Медична маска може використовуватися для здорової особи у разі перебування на близькій відстані з людиною, що чхає або кашляє.

Особи з видимими ознаками респіраторних захворювань повинні:

 • носити медичну маску і звертатися за медичною допомогою, якщо відчувають лихоманку, кашель і утруднене дихання.
 • дотримуватися наведених нижче порад щодо відповідного користування масками.

Поводження з масками

Якщо медичні маски носяться, важливим є належне використання та утилізація для забезпечення їх ефективності та уникнення будь-якого збільшення ризику передачі, пов’язаного з неправильним використанням та утилізацією масок.

Наступна інформація про правильне використання медичних масок випливає з практик в установах охорони здоров’я:

— одягайте маску обережно, щоб прикрити рот і ніс і надійно зав’яжіть, щоб мінімізувати проміжки між обличчям і маскою;

— зніміть маску за допомогою відповідної техніки (тобто не торкайтеся спереду, а зніміть шнурок ззаду);

— після зняття або кожного разу, коли ви ненавмисно доторкнетесь до вживаної маски, очистіть руки, використовуючи антисептик для рук на основі спирту;

— замініть маску на нову чисту суху маску, як тільки вона стане вологою;

— не використовуйте маску більше 2-х годин;

— не використовуйте повторно використані маски.