За останню добу нові випадки COVID-19 на Волині не фіксувалися.  Всього станом на 10.00 год. 27 березня 2020 року у Волинській області зареєстровано 2 випадки COVID 19, котрі підтверджені методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).

На сьогодні здійснюється епідспостереження за ще 8 підозрілими випадками на коронавірус, зразки біологічного матеріалу від котрих направлено на дослідження у  референс-лабораторію ДУ «ЦГЗ МОЗ України» м. Київ для виявлення нового коронавірусу.  На самоізоляції заходиться 110 осіб із числа контактних з підозрілими випадками COVID-19.

В осередках організовано та проведено заключну дезифекцію (на фото спеціаліст Горохівського міжрайонного відділу проводить дезинфекцію в осередку підозрілого випадку COVID-19).

З початку епідеміологічного нагляду за COVID-19 проведено епідеміологічне розслідування 42 підозр на зараження цим вірусом.

За останню добу в пунктах пропуску «Ягодин», «Доманово» та «Дольськ» через державний кордон з Польщею та Білоруссю перетнуло близько 2,4 тисячі осіб. На територію області прибуло 536 волинян, усі підписали інформовану добровільну згоду на самоізоляцію. Проводиться спільна робота з медичними закладами області та Національною поліцією, щодо забезпечення медичного спостереження та контролю за дотриманням вимог самоізоляції. Порушень не виявлено.

 

У зв’язку з оголошенням надзвичайної ситуації, пов’язаної з загрозою поширення гострої распіраторної хвороби COVID-19 на Волині облаштовано сімнадцять карантинних контрольно-пропускних пунктів, з них 8 на в’їздах та виїздах з області та 9 – з обласного центру.В цих пунктах Національною поліцією спільно з медичними працівниками проводиться температурний скринінг та контроль за дотриманням інших протиепідемічних норм.

Органами місцевого самоврядування в містах та районах області проводяться дезінфекційні заходи в житлових, виробничих, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях та спорудах, дезинфекція доріг. В продовольчій та торгівельній мережі запроваджено дезінфекційні заходи,  реалізацію продуктів харчування у фасованому вигляді. Впроваджено масковий режим  та контроль за дотриманням відвідувачами  безпечної санітарної дистанції.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 27 березня в Україні 218 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 5 летальних, 4 пацієнти одужало. Найбільше випадків зареєстровано в Чернівецькій області – 47 випадків, місті Києві — 47 випадків та Київській області- 32 випадки. У Волинській області зареєстровано 2 випадки, в сусідніх Рівненській області  – 9 випадків та  Львівській – 3 випадки. 

На ранок 27.03.2020 COVID-19, яке спричинене вірусом SARS-CoV-2: зареєстровано більш ніж в 185 країнах світу 534,4 тисячі випадків (+59,4 тис.),  24 182 (+2752) випадків смерті, летальність 4,5%, видужало — 122,2 (+8,2 тис) — 23,0%.

В сусідніх країнах, що межують з областю, спостерігається наступна епідемічна ситуація:

—  в Польщі зареєстровано 1221 випадок, з них 16 смертельних. Зокрема в Люблінському воєводстві зареєстровано 74 випадки, з них 2 летальних;

— в  Білорусії зареєстровано– 86 випадків.

Розвиток ситуації в реперних точках світу:

— США: — 85,3 тис. випадків (+17,0 тис.), померлих 1294;

— Італія: 80,5 тис. випадків (+6,2 тис.), летальних – 8215;

— Іспанія — 57,8 тис. випадків (+8,2 тис.), померлих 4365;

— Німеччина: — 44,0 тис. випадків (+6,6 тис.), померлих 267;

— Іран: — 29,4 тис. випадків (+2,4 тис.), померлих 2234;

— Франція: — 29,1 тис. випадків (+3,9 тис.), померлих 1696.

 Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Міністерство охорони здоров’я України наголошують, що дотримання дистанції не менше 1,5 м., миття рук і щоденна дезінфекція поверхонь, до яких часто торкаються, є ключовим фактором у запобіганні поширення COVID-19.

 Як довго коронавірус живе на поверхнях?

  • Коронавірус може жити на поверхнях до 5 днів. Найдовше він зберігається на металі і пластиці. Віріони, що потрапили в повітря при чханні, залишаються життєздатними протягом близько трьох годин, тому варто регулярно провітрювати приміщення.
  • Конкретні терміни зберігання вірусу на предметах залежать від типу поверхні, температури й вологості навколишнього середовища.
  • Тому важливо дезінфікувати контактні поверхні в приміщеннях загального користування — ручки дверей, поручні, кнопка зливного бачку, кнопки ліфтів, ручки кранів тощо.
  • Використовуйте для цього звичайні побутові дезінфекційні засоби із 0,5% хлору або 60-80% спирту із дотриманням правил безпеки.
  • Одяг та білизну можна прати з порошком у машині за максимально можливої температури та ретельно висушувати.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.