Головний державний санітарний лікар області повідомляє, що станом на  13.04.2020р. в області зареєстровано 78 лабораторно підтверджених методом ПЛР випадків COVID-19, в тому числі три летальних. Одужало 2 особи.

За попередню добу зареєстровано 7 випадків –м.Нововолинськ (4), Іваничівський  р-н (2), Старовижівський р-н (1).

Коронавірусна хвороба виявлена:

 • м.Луцьк – 20 випадків, в т.ч. 1 летальний;
 • Горохівський район – 12 випадків;
 • Старовижівський район – 13 випадків, в т.ч. 1 летальний;
 • м. Нововолинськ – 10, в т.ч. 1 летальний;
 • Волидимир-Волинський район- 6 випадків;
 • Ковельський -5 випадків (в т.ч. в місті Ковель – 4 випадки);
 • Луцький район – 4 випадки;
 • Камінь-Каширський -3 випадки;
 • Рожищенський район – 2 випадки;
 • Ківерцівський район – 1 випадок;
 • Іваничівський район – 2 випадки.

Вікова структура захворілих:

 • 0 — 17 років – троє дітей віком до 7 років (Луцький район, смт. Стара Вижівка та м.Володимир-Волинський) – 4%;
 • 18 – 29 років – 5 осіб (6%)
 • 30 – 49 років – 25 осіб (32%)
 • 50 – 65 років – 29 осіб (37%)
 • 65 років і старше – 16 осіб (21%).

COVID-19 виявлено у 35 медичних працівників (45% від усіх зареєстрованих випадків).

 На стаціонарному лікуванні перебуває 16 осіб (21%), у тому числі 3 медичних працівника. На амбулаторному лікуванні знаходиться 57  осіб,  із них 2 дітей, у тому числі 29 медичних працівників.

За добу надійшло 11 повідомлень про підозру на COVID-19.

Всього з початку року зафіксовано 291 підозрілий випадок.

287 осіб із числа контактних з підозрілими випадками COVID-19 перебуває під наглядом на самоізоляції.

По області методом ПЛР на виявлення вірусу COVID-19 всього обстежено 765 осіб. Із них вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру обстежено 455 осіб, з позитивним результатом виявлено 56 зразків (із загальної кількості — 78 випадків).

До відома:

 За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 13 квітня в Україні 3102 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 93 летальні, 97 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 325 нових випадків. Найбільше випадків зареєстровано у місті Києві — 495 випадків, Чернівецькій області – 462 випадки, Івано-Франківській – 300 випадків. У сусідніх Рівненській області  – 125 випадків та  Львівській – 124 випадки. 

Людям із легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції. У цьому разі необхідно дотримуватися низки правил.

ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ З COVID-19 У ДОМАШНІХ УМОВАХ

Людям із легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції. У цьому разі необхідно дотримуватися низки правил.

 1. Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні.
 2. Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
 3. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
 4. Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
 5. Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. Правила користування маскою: https://bit.ly/2UQtAM7.
 6. Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.
 7. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
 8. Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
 9. Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
 10. Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
 11. Уникайте обміну зубними щітками, сигаретами, спільного користування посудом, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
 12. Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
 13. Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
 14. Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
 15. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.

Увага! Усі члени домогосподарства є контактними особами.

У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря.

Діагноз «COVID-19» може бути підтверджений лише лабораторно – методом плімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.