Головний державний санітарний лікар області повідомляє, що станом на 10.00 год. 07.04.2020р. на Волині зареєстровано 34 випадки COVID-19 лабораторно підтверджених методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР), в тому числі два летальних. За останню добу зареєстровано 8 випадків. У двох перших хворих після лікування отримано негативні результати дослідження ПЛР.

Коронавірусна хвороба виявлена:

  • М.Луцьк – 12 випадків, в т.ч. 1 летальний;
  • Луцький район – 4 випадки,
  • Старовижівський район – 11 випадків, в т.ч. 1 летальний;
  • Волидимир-Волинський район- 4 випадки;
  • Горохівський район – 1 випадок;
  • Рожищенський район – 1 випадок;
  • Ківерцівський район -1 випадок.

Із числа захворілих троє дітей віком до 7 років (Луцький район, смт. Стара Вижівка, м.Володимир-Волинський), всі інші 31 – це дорослі особи. У 9 хворих діагноз встановлено при зверненні за медичною допомогою. 25 осіб виявлено в ході проведення епідеміологічних розслідувань у вогнищах при обстеженні осіб, котрі  контактували із хворими на COVID-19.

Серед усіх зареєстрованих випадків, COVID-19 виявлено у 20 медичних працівників (59%): 8 лікарів, 5 медичних сестер, 4 молодшого медичного персоналу,  1 фельдшера та 2 водіїв швидкої медичної допомоги. Летальні випадки зареєстровано серед медичних працівників (м. Луцьк та смт. Стара Вижівка), усі померлі мали хронічні супутні захворювання.

На сьогодні проводяться протиепідемічні заходи у 22 зареєстрованих вогнищах підозрілих випадків COVID-19. З початку епіднагляду проведено епідеміологічне розслідування 157 підозр  на ймовірне зараження новим коронавірусом.

Вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить молекулярно-генетичні дослідження методом ПЛР на виявлення РНК вірусу COVID-19. На сьогодні  в достатній кількості забезпечена тест системами німецького виробництва, а також виробництва Китай (надійшли в якості гуманітарної допомоги).  Загалом, за період спостереження по області методом ПЛР на виявлення вірусу COVID-19 обстежено 422 особи. З них обласною вірусологічною лабораторією  проведено 201 дослідження, обстежено 175 осіб, з позитивним результатом виявлено 22 зразки (у 3-х осіб по 2  позитивних дослідження).

6 квітня 2020-го року в області перебували експерти Міністерства охорони здоров’я України з питань молекулярної лабораторної діагностики SARSCOV-2, які оцінили потужності вірусологічної лабораторії  Волинського обласного лабораторного центру та поділилися досвідом світових практик щодо нових технологій проведення ПЛР-досліджень.

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».