Головний державний санітарний лікар області повідомляє, що за останню добу нові випадки COVID-19 на Волині не фіксувалися.  Всього станом на 10.00 год. 30 березня 2020 року у Волинській області зареєстровано 2 випадки COVID- 19, котрі підтверджені методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).

На сьогодні здійснюється епідспостереження за ще 10 підозрілими випадками на коронавірус. Під медичним наглядом на самоізоляції заходиться 60 осіб із числа контактних з підозрілими випадками COVID-19.

Всього з початку епіднагляду проведено епідеміологічне розслідування 59 підозр на ймовірне зараження новим коронавірусом.

За останні дві доби в пунктах пропуску «Ягодин», «Доманово» та «Дольськ» через державний кордон з Польщею та Білоруссю перетнуло близько 8 тисяч осіб. На територію області прибуло понад три тисячі волинян, усі підписали інформовану добровільну згоду на самоізоляцію. Проводиться спільна робота з медичними закладами області та Національною поліцією, щодо забезпечення медичного спостереження та контролю за дотриманням вимог самоізоляції.

Фахівцями лабораторного центру проводяться заключні дезінфекційні заходи в осередках інфекційних захворювань. За останню добу за епідеміологічними показами проведено заключну дезінфекцію у 3 домашніх осередках нових випадків підозри на COVID-19. Органами місцевого самоврядування в містах та районах області організовано проведення дезінфекційних заходів в житлових, виробничих, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях та спорудах, дезинфекція доріг.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить молекулярно-генетичні дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції на виявлення РНК вірусу COVID-19. На сьогодні  в достатній кількості забезпечена тест системами німецького виробництва, а також виробництва Китай (надійшли в якості гуманітарної допомоги).  В лабораторії досліджуються не лише зразки  біоматеріалу від осіб з підозрою на COVID-19, а і людей, що контактували із хворими.

Переваги такого лабораторного дослідження  полягають у тому, що виявити носія COVID-19 можна ще до того, як у нього почнуть проявлятися перші симптоми хвороби. Результати дослідження можуть бути встановлені за 6 годин. Однак потрібно врахувати, що швидкість лабораторного аналізу залежить від того, наскільки якісно зроблено забір біоматеріалу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

За даними ЦГЗ, станом на 10:00 30 березня в Україні 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. Найбільше випадків зареєстровано в Чернівецькій області – 75 випадків, Тернопільській – 60 випадків, Черкаській – 50 випадків, місті Києві — 102 випадки та Київській області — 49 випадків. У Волинській області зареєстровано 2 випадки, в сусідніх Рівненській області  – 11 випадків та  Львівській – 6 випадків. 

На ранок 30.03.2020р. COVID-19, яке спричинене вірусом SARS-CoV-2: зареєстровано більш ніж у 185 країнах світу 727,1 тисяча випадків (+59,8 тис.),  34 092 (+3143) випадків смерті, летальність 4,7%, в Південній Кореї — 1,6%, в Німеччині — 0,9%; видужало — 156,6 тис. (+12,3 тис.) — 21,5%.

В сусідніх країнах, що межують з областю, спостерігається наступна епідемічна ситуація:

—  в Польщі зареєстровано 1862 випадки, з них 22 смертельних. Зокрема в Люблінському воєводстві зареєстровано 234 випадки, з них 4 летальних;

— в  Білорусії зареєстровано– 94 випадків.

Розвиток ситуації в реперних точках світу:

-США: — 140,5 тис. випадків (+16,6 тис. за добу), померлих 2545 (+324 випадків за добу) — 1,8%.

-Італія: 97,7 тис. випадків (+5,2 тис.), летальних — 10 779 (+756) — 11,0%.

-Іспанія — 80,1 тис. випадків (+6,9 тис.), померлих 6803 (+821) — 8,5%. 

-Німеччина: — 62,9 тис. випадків (+5,1 тис.), померлих 544 (+111) — 0,9%.

-Іран: — 38,3 тис. випадків (+2,9 тис.), померлих 2640 (+123) — 6,9%.

-Франція: — 40,1 тис. випадків (+2,6 тис.), померлих 2606 (+292) — 6,5%.

Оскільки спалах COVID-19 продовжує розвиватися, ВООЗ проводить його порівняння з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності. Це має важливе значення для прийняття заходів охорони здоров’я громадськості для реагування на кожен вірус.

COVID-19 І ГРИП: ЩО МІЖ НИМИ СПІЛЬНОГО І ВІДМІННОГО

Що спільного?

По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.

По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров’я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які  можуть попередити інфекцію.

Що відмінного?

Грип має менший інкубаційний період — до 4 днів (час від зараження до появи симптомів),  інкубаційний період COVID-19 від 1 до 14 днів.

Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.

Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.

Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

Симптоми COVID-19 і грипу

Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. Ці важкі й критичні випадки COVID-19 серйозніші, ніж під час грипу.

Найбільш схильні до ризику тяжкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом.

Щодо COVID-19, то, згідно із дослідженнями, старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Летальність COVID-19 і грипу

Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.

Істинні показники смертності від COVID-19 достеменно не відомі, адже на їх визначення потрібно більше часу. Наявні дані показують лише приблизне співвідношення щодо смертності (кількість звітованих смертей поділена на кількість звітованих випадків), що складає від 1% до 4%.

Для сезонного грипу летальність зазвичай нижча 0,1%.

Захист від COVID-19 і грипу

Від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин та терапевтичних засобів.

Водночас, існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу. Щорічна вакцинація є доведеним ефективним засобом попередження грипу і його ускладнень.

Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Пам’ятайте! Звичайне миття рук захищає не лише від нової коронавірусної інфекції COVID-19, а й від інших небезпечних захворювань.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.