Захворюваність кором в області продовжує стрімко зростати, щодоби реєструється від 20 до 40 випадків.

З початку року  захворіло близько 480 осіб. Діти до 17 років становлять 70%. Наймолодшому хворому 10 днів.

Найвищі показники захворюваності реєструються в містах  Ковелі та  Володимир – Волинському, Турійському, Камінь-Каширському,  Іваничівському районах.

Донедавна,  кір не реєструвався лише на трьох адміністративних територіях області: м.Нововолинську, Ратнівському та Любешівському районах.  Проте, сьогодні зафіксовано перший випадок кору в м.Нововолинськ. Захворіла дитина віком  10 місяців, котра разом з батьками перебувала в родичів у м. Ковель. В сім’ї є ще одна дитина, контра на даний час  відсторонена від відвідування дошкільного закладу. Сім’я мешкає в колишньому гуртожитку з великою кількістю контактних осіб. Лікарями-епідеміологами у вогнищі проводиться  весь комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів.

З початку року зареєстровано 30 спалахів кору, з них 14 в загальноосвітніх школах (46,7%), 2 в вищих навчальних закладах І-ІІ ступеня акредитації (6,6%) та 14 в побуті (46,7%).  Найбільшу кількість спалахів зареєстровано в м. Ковелі – 11,  Турійському районі – 7, м. Володимир-Волинський та Камінь-Каширському районі по 3, в Іваничівському районі – 2, Ківерцівському, Луцькому, Любомльському районах та м. Луцьку по 1 спалаху. Тривають протиепідемічні заходи по їх ліквідації.