За оперативною інформацією,  на сьогодні зареєстровано понад 70 випадків кору, кількість захворілих за останній тиждень збільшилась в 2 рази. В  епідемічний процес залучено 12 адміністративних територій області (67%). Найбільше хворих у Турійському,  Луцькому, Ківерцівському районах, містах В. Волинському та Ковель.

На сьогодні не реєструється захворюваність лише в 6 регіонах області (Ратнівському, Шацькому, Старовижівському, Любешівському, Локачинському районах та м. Нововолинськ).

В кінці березня виник спалах кору серед учнів опорного закладу  Турійської школи-гімназії. Госпіталізовано 15 учнів, стан дітей середньої важкості. В епідемічний процес залучено 7 класів гімназії. Із числа захворілих 67% не щеплені згідно віку. В закладі навчається 460 осіб, 70 із них (15%) не щеплені або щеплені з порушенням календаря. Серед захворілих в районі — учень Турійської школи І-ІІІ ступеню.

Найвищий ріст захворюваності кором за останній тиждень зареєстровано у м. Володимир-Волинському та районі. Отримано термінові повідомлення на 16 захворілих – 12 дітей та 4 дорослих. Зареєстровано 2 спалахи захворювання:  школа № 2 м. Володимир-Волинськ (5 випадків), школа № 5 м. Володимир-Волинськ (3 випадки). Крім того, в місті уражено ще 3 навчальних заклади (по 1-2 випадки в кожному).

Два нових випадки кору зареєстровано в м. Ковель, серед захворілих вихованка ДНЗ № 6 та учень ЗОШ № 2.

Для підтвердження діагнозів, біологічний матеріал від хворих направлено до вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру.

Враховуючи ускладнення епідемічної ситуації з кору, 31.03.2018 року у Турійському, Володимир-Волинському районах та м. Володимир-Волинську працювала робоча група у складі представників обласної державної адміністрації: начальника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації І. Ващенюк, начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Л. Плахотна, начальника управління з питань цивільного захисту Волинської облдержадміністрації О. Блащук, директора обласного лабораторного центру Н. Янко. По закінченню роботи проведена розширена нарада з керівниками апарату Турійської, Володимир-Волинської районних адміністрацій, Володимир-Волинської міської ради, голів об’єднаних територіальних громад, керівників закладів освіти та медицини, представників батьківських комітетів де були опрацьовані першочергові заходи, для стабілізації епідемічної ситуації. Питання недопущення поширення кору в області заслухано на нараді у відеоселекторному режимі, котру 02.04.2018 року провела заступник голови облдержадміністрації С. Мишковець.

В зв’язку з наявністю великої кількості не щеплених дітей в області і надалі існує ризик поширення інфекції.

Єдиним шляхом запобігти захворюванню на кір лишається проведення дітям профілактичних щеплень. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію — у 6  років. В даний час на Волині наявна достатня кількість вакцини проти кору. Щеплення можна отримати в кабінетах профілактичних щеплень медичних закладів по місцю проживання

До уваги батьків! На період ускладненої епідемічної ситуації з кору, рекомендовано ввести обмеження на відвідування не щепленими дітьми  шкіл, дитячих навчальних та позашкільних закладів, де зареєстровані випадки кору.