В області загострилась епідемічна ситуація із захворюваністю на кір. Щотижнево реєструються нові випадки, більшість із котрих серед дітей навчально-виховних закладів.

Зареєстровано спалаху кору серед учнів НВК-ЗОШ гімназії смт. Турійськ. Потягом 28-30.03.2018 року 11 осіб госпіталізовано в інфекційні стаціонари області із діагнозом «Кір», стан дітей середньої важкості. В епідемічний процес залучено 5 класів гімназії. З числа захворілих 73% не щеплені згідно віку.  Для уточнення діагнозу біоматеріал від хворих доставлено у вірусологічну лабораторію обласного лабораторного центру. В однієї дитини діагноз підтверджено, інші дослідження тривають.

В навчальному закладі лікарями-епідеміологами проводиться комплекс протиепідемічних заходів щодо запобігання поширення  інфекції.

З початку 2018 року в області зареєстровано 48 випадків кору (Турійський район – 21, Луцький район та м. Ковель по 5, Ківерцівський район – 4 випадки, Ковельський, Любомльський район по 3, Горохівський район  та м. Луцьк по 2, Рожищенський, Камінь-Каширський райони, смт. Маневичі по 1).

Серед захворілих діти складають понад 79% (37 дітей). На даний час в епідемічний процес залучено п’ять загальноосвітніх навчальних закладів області.  В установах проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи для локалізації та ліквідації цих вогнищ.

На період ускладненої епідеміологічної ситуації з кору, начальнику обласного управління освіти, науки та молоді рекомендовано ввести обмеження на відвідування не щепленими дітьми  шкіл, дитячих навчальних та позашкільних закладів, де зареєстровані випадки кору.

В зв’язку з наявністю великої кількості не щеплених дітей в області існує ризик поширення інфекції.

Єдиним шляхом запобігти захворюванню на кір лишається проведення дітям профілактичних щеплень. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію — у 6  років. В даний час на Волині наявна достатня кількість вакцини проти кору, а основною причиною  нещепленості дітей  є  відмови батьків.