В області спостерігається прогнозований ріст захворюваності кором. За останній тиждень захворіло 27 мешканців Волині, що на 68% більше ніж попереднього тижня, коли було зафіксовано звернення 16 осіб з цією хворобою. Це спричинено погіршенням епідемічної ситуації на трьох адміністративних територіях: Горохівський район (захворіло 10 осіб), Луцький район (8 осіб), м. Нововолинськ (5 осіб). В інших районах захворюваність спорадична. Уражено 7 навчально — виховних закладів: 4 школи, 2 заклади дошкільної освіти та Луцький базовий медичний коледж, де зареєстровано по 1 – 2  випадки кору.

Частка дорослого населення, що звернулась до медичних закладів з приводу хвороби склала 33% — це 9 осіб віком до 35 років. Також захворіло 18 дітей, найбільш ураженою групою виявились малюки віком 1 – 4 роки (половина від усіх дітей). Відсоток госпіталізованих збільшивсь до 80% в порівнянні з минулим тижнем, коли вшпиталили 56% від усіх хто звернувся.

Спалахів кору в організованих колективах немає. Проте, зареєстровано чотири спалахи кору в побуті: три в Горохівському районі (с. Скобелка, с. Смолява, с. Скірче) та с. Воютин Луцького району. Кількість постраждалих – 16 осіб, із них 11 дітей, тринадцять із них (81%) не щеплені проти кору.

З початку року кількість хворих на кір в області збільшилась до 1281 особи. За цей же період в Україні захворіло понад 30 тисяч, від ускладнень цієї хвороби померло тринадцять: дев’ятеро дітей та четверо дорослих.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

  • терміново звернутися за медичною допомогою — викликати лікаря додому;
  • до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми;
  • повідомити лікаря про всі контакти за останніх 20 днів;
  • при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;
  • проводити вологе прибирання та провітрювання приміщення, де знаходиться хворий.

Пам’ятайте! Кір легше попередити ніж лікувати. Єдиним заходом профілактики цього захворювання є щеплення. Достатня кількість вакцини КПК «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн»  (Бельгія) є в кожному районі області.