В області спостерігається стабілізація епідемічної ситуації із захворюваності на кір. За останній тиждень (з 16.06. по 22.06.2018 року) захворіло 47 мешканців Волині, що на 15% менше ніж попереднього тижня, коли було зафіксовано звернення 55 осіб з цією хворобою. Проте, в окремих районах області ситуація не втішна. Тенденція до зростання рівня захворюваності утримується на трьох адміністративних територіях: Ратнівський район (захворіло 14 осіб), м. Нововолинськ (11 осіб), Луцький район (6 осіб). Перший випадок виявлено в Любешівському районі. На сьогодні немає жодного району на Волині, де б не реєструвався кір.

Частка дорослого населення, що звернулась до медичних закладів з приводу хвороби склала 45% — це 21 особа, найстаршому 50 років. Серед хворих два працівника закладів освіти. Також захворіло 26 дітей, 54 % із них — це вікова група 5 – 9 років. Відсоток госпіталізованих збільшивсь до 50% в порівнянні з минулим тижнем, коли було госпіталізовано 42% від усіх хто звернувся. Нових спалахів кору в організованих колективах та побуті не зареєстровано.

З початку року кількість хворих на кір в області збільшилась до 1014 осіб. За цей же період в Україні захворіло близько 22 тисячі осіб, від ускладнень кору померло одинадцять: семеро дітей та четверо дорослих.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

  • терміново звернутися за медичною допомогою — викликати лікаря додому;
  • до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми;
  • повідомити лікаря про всі контакти за останніх 20 днів;
  • при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;
  • проводити вологе прибирання та часте провітрювання приміщення, де знаходиться хворий.

Пам’ятайте! Кір легше попередити ніж лікувати. Єдиним заходом профілактики цього захворювання є щеплення.