За останній тиждень (з 09.06. по 15.06.2018 року) на кір захворіло 55 мешканців Волині. Це на 40% менше ніж попереднього тижня, коли було зафіксовано звернення 90 осіб з цією хворобою. Не зважаючи на деяку стабілізацію епідемічного процесу, в окремих  районах області спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності.  80% від усіх хворих виявлено на 4 адміністративних територіях: Ратнівський район (захворіло 18 осіб), м. Ковель (13 осіб), м. Нововолинськ (7 осіб), Луцький район (6 осіб). Поодинокі випадки реєструються і в інших районах та містах області. Як і раніше, не зафіксована захворюваність лише в Любешівському районі.

60 % від усіх захворілих за останній тиждень складають діти віком до 17 років (33 особи), в тому числі 5 дітей до 1 року. Найбільш ураженою виявились вікова група 0 – 4 роки, це 48% від усіх дітей, котрі звернулись за медичною допомогою. Із числа дорослих (22 особи), захворіло два медичних працівника.

Найвищий ризик поширення інфекції серед нещеплених, таких виявилось 64% від усіх постраждалих. Відсоток госпіталізованих складає 42%, у них захворювання протікає із середнім ступенем важкості. Інші  хворі лікуються в домашніх умовах.                    

За цей же період зареєстровано 3 нових спалахи кору в побуті: у м. Ковелі, у с. Боратин Луцького району та в с. Річиця Ратнівського району, в котрих захворіло 11 осіб, 9 із них діти.

З початку року кількість хворих на кір в області збільшилась до 968 осіб. За цей же період в Україні захворіло понад 20 тисяч осіб, від ускладнень кору померло одинадцять осіб: семеро дітей та четверо дорослих.

Нагадуємо, що ліків від кору не існує. Попередити захворювання може лише імунізація. Достатня кількість вакцини КПК «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн»  (Бельгія) є в  кожному районі області. Вакцина якісна, ефективна і безпечна, надається державою безкоштовно. Закликаємо батьків захистити своїх дітей та зробити їм профілактичне щеплення проти кору.