За оперативними даними з 26.05.2018р. по 01.06.2018р2018 року на кір в області захворіла 81 особа проти 114 осіб минулого тижня,  (зниження на 29%). Проте, рівень захворюваності все ще залишається високим. Найвищий ризик поширення інфекції серед нещеплених осіб.

Найбільша кількість (понад 65% від усіх захворілих) зареєстровано у м. Ковелі – 53 особи. В м. Нововолинськ захворіло 5 осіб, в Камінь-Каширському та Любомльському районах по 4 особи. Поодинокі випадки реєструються і в інших районах та містах області. Як і раніше, не зафіксована захворюваність лише в Любешівському районі.

За останній тиждень за медичною допомогою звернулось 63 дитини віком до 17 років – це 78% від усіх захворілих, в тому числі 8 дітей до 1 року. Найбільш ураженою виявились вікова група 5 – 9 років (40% від усіх хворих дітей).

Із числа захворілих, дорослі становлять 22 % (18 осіб). Серед постраждалих 4 медичних працівника та одна  вагітна із м. Ковеля.

У порівнянні з минулим тижнем кількість осіб, котрі потребували стаціонарного лікування зменшилась вдвічі – 19  осіб проти 41. Відсоток госпіталізованих складає 23%, у них захворювання протікає із середнім ступенем важкості. Інші  хворі лікуються в домашніх умовах.                    

За останній тиждень зареєстровано 6 спалахів кору, всі у м. Ковелі в побуті. Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору. Із 34 дітей з цих вогнищ (це 7 багатодітних сімей) жоден не був щеплений.

У зв’язку із реєстрацією спалахів кору, за рекомендацією обласного лабораторного центру, відтерміновано відкриття 16 пришкільних таборів денного перебування: 12 – в м. Ковелі, 2 – в Турійському районі, по 1 в Ковельському районі та м. Нововолинськ.

З початку року кількість хворих кором в області досягла 825 осіб. За цей же період в Україні захворіло понад 18 тисяч осіб, від ускладнень кору померло дев’ятеро: шестеро дітей та троє дорослих.

Зупинити спалах кору може тільки посилена імунізація.  Для цього вікові рамки додаткової імунізації проти кору були розширені до 18 років. На сьогодні в  кожному районі області є достатня кількість вакцини КПК Бельгійського виробництва «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн». Вакцина якісна, ефективна і безпечна, надається державою безкоштовно.