Станом на 26 лютого 2020 року у світі зареєстровано 81 005 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  2 762 – летальні. Одужало вже 30 109 осіб (37,5%).

Поза Китаєм захворювання зареєстровано в 40 країнах світу (2931 випадки, з них 48 летальних).

Поширення коронавірусу COVID-19 в Європі:

В Італії зареєстровано  322 випадки зараження коронавірусом та 11 смертей. Це найвищі показники в Європі.

У Великій Британії зафіксували 13 випадків захворювання; з початку спалаху одужало 8 осіб. 

Від початку спалаху, у Німеччині 16 людей захворіло на китайський коронавірус; 14 усіб уже одужали. 

У Іспанії було 7 випадків зараження Covid-19, з них 2 людей одужали. 3 випадки зафіксували на Канарах і один у Каталонії. 26 лютого влада підтвердила перший випадок зараження у Мадриді. Заразився 24-річний хлопець, який подорожував по північній Італії. 

У Франції було зафіксовано 12 випадків зараження Covid-19; 12 осіб повністю одужали, а ще 1 людина померла від ускладнень.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Міністерство охорони здоров’я України з метою своєчасного виявлення клінічних ознак хвороби та попередження його поширення особам, які прибувають із країн, де зареєстровано випадки інфікування COVID-19  в середині країни, у пунктах пропуску через державний кордон України проводиться температурний скринінг.

У Волинській області в міжнародних автомобільномих пунктах пропуску  через державний кордон організовано проведення температурного скринінгу осіб, котрі прибувають з Європи епідеміологами Волинського обласного лабораторного центру та Луцького прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Температурний скринінг здійснюється виключно термометрами для безконтактного вимірювання температури шляхом вимірювання температури лобної частини голови відповідно до інструкції приладу, що використовується.

Усіх осіб, що не відповідають визначенню випадку захворювання COVID-19, інформують щодо необхідності подальшого моніторингу стану здоров’я за місцем проживання (перебування, призначення), а також вручають «Пам’ятку про самоізоляцію».

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

 • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
 • Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.
 • Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

 • Регулярно мийте руки з милом ;
 • М’ясо, яйця та риба повинні термічно оброблятись;
 • Мийте фрукти та овочі;
 • Уникайте тісного контакту з будь-ким, хто проявляє симптоми респіраторних захворювань, такі як кашель і чхання; дотримуйтесь відстані не менше двох метрів;
 • Якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
 • Під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
 • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.
 • Уникайте диких тварин та не відвідуйте ферми.

Міністерство охорони здоров’я  та Міністерство закордонних справ України рекомендують громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Китайської Народної Республіки, Північної Кореї, окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето), Ірану, Японії, Таїланду, В’єтнаму, Сінгапуру та Тайваню.

Де можна відстежувати актуальну інформацію про коронавірус COVID-19 у світі?

Інформація щодо ситуації  у Китаї та інших країнах щодо поширення захворювання, спричиненого коронавірусом (поточний перелік країн), доступна за адресами: www.who.int ,  www.ecdc.europa.eu та щоденно оновлюється на саті МОЗ України https://moz.gov.ua .

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.