Всесвітня організація охорони здоров’я підвищила рівень ризику поширення у світі захворювання Covid-19 до «дуже високого». Про це заявив на брифінгу у Женеві очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

За оперативними даними станом на ранок 3 березня 2020 у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  3 117 — летальні. Одужало вже 48 017 осіб. Число нових випадків в світі більше, ніж в Китаї. Захворювання зареєстровано в 75 країнах світу, померло 180 осіб. Ситуація з COVID-19 в Європейському регіоні:

  • Всього зареєстровано 2734 випадки захворювання, з них 56 летальних;
  • Найбільше випадків захворювання зареєстровно в Італії – 2036 лабораторно підтверджених випадків, з них 52 летальні;
  • У Франції зареєстровано 191 випадок, 3 летальних; 157 випадків зареєстровано в Німеччині, 114 в Іспанії.

В Україні ( м.Чернівці) зареєстрований перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом. Хворий повертався в Україну із Італії.  Дослідження референс-лабораторії Центру громадського здоров’я показали позитивний результат вчора ввечері. Зразки відправлені до ВООЗ. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 Сьогодні в ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» поступили термінові повідомлення про реєстрацію у двох громадян м. Ковеля випадків гострої респіраторної вірусної інфекції та підозри на захворювання COVID-19.  Система відпрацювала чітко. Відповідно до алгоритмів, так як в анамнезі протягом останніх 14 днів  у захворілого була одноденна поїздка до Італії (м. Піадена, зазначене місто знаходиться на відстані  70 км від епіцентру спалаху корона вірусу -район Ломбардії), спеціальною медичною бригадою екстреної медичної допомоги м. Ковеля  хворий разом з донькою, котра захворіла на наступний день, доставлені в обласну інфекційну лікарню. Лікарями інфекціоністами  обом хворим  встановлено діагноз «грип типу А», що підтверджено швидкими тестами. Зразки матеріалу направлені в вірусологічну лабораторію ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» та досліджуються методом ПЛР. На момент проведення епідрозслідування  стан хворих середньої важкості. Підозра на COVID-19 відхилена.

ВООЗ та органи охорони здоров’я в усьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху COVID-19. Усі верстви нашого суспільства — включаючи бізнес і роботодавців — повинні брати свою участь у профілактиці поширення цієї хвороби.

Як вберегтися самому й захистити здоров’я своїх працівників?

  • Якомога частіше мийте руки з милом та водою не менше 20 секунд або використовуйте дезінфікуючий засіб на основі спирту ( не менше 30 секунд), покриваючи всі поверхні рук і розтираючи їх, поки вони не стануть сухими. Мило та воду слід використовувати переважно, якщо руки помітно забруднені. Не торкайтеся немитими руками очей, носа та рота.
  • При кашлі та чханні прикривайте рот та ніс зігнутою в лікті рукою чи серветкою, яку після використання слід негайно викинути у смітник і промити руки.
  • Уникайте контактування з людьми, в яких виявлено гарячку чи кашель.
  • Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
  • Щодня мийте з деззасобами усі поверхні з високим дотиком. Високі дотикові поверхні включають стійки, стільниці, дверні ручки, вмикачі світла, телефони, клавіатури, планшети та тумбочки.  Використовуйте деззасіб відповідно до інструкцій на етикетці, включаючи запобіжні заходи, які слід дотримуватися при застосуванні засобу, наприклад, одягайте рукавички та переконайтесь, що під час використання засобу забезпечена достатня вентиляція.
  • Уникайте вживання сирих продуктів тваринного походження або продуктів, що пройшли недостатню термічну обробку.
  • При плануванні відряджень варто дотримуватися рекомендацій ВООЗ, тому переконайтеся, що ваша організація та її співробітники мають найновішу інформацію про райони де поширюється COVID-19.  Ця інформація є  за адресою https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.