Захворюваність на кір в Україні невпинно зростає. За оперативними даними  Центру громадського здоров’я МОЗ  України за дев’ять місяців 2018 р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, захворюваність в Україні зросла у 17 разів. Найвищі показники захворюваності та смертності від кору фіксують у тих областях, де найменше вакцинованих дітей і дорослих.

27 жовтня 2018 року зафіксовано ще один летальний випадок від кору у  Мукачівському районі. Помер 12 річний учень, котрий  не був вакцинований. Всього з початку року від ускладнень кору померло п’ятнадцять людей: одинадцять  дітей і четверо дорослих.

В області також загострилась епідемічна ситуація із захворюваністю на кір. Щотижнево реєструються нові випадки, більшість із котрих серед дітей навчально-виховних закладів.

За останній тиждень захворіло 79 мешканців Волині, що у 2,2 рази більше ніж попереднього тижня, коли було зафіксовано звернення 35 осіб з цією хворобою.

За оперативними даними у 2018 році на Волині на кір захворіло 1550 осіб, що перевищує середній показник по Україні майже у 2 рази.  Діти до 17 років становлять 70%. Найбільш  ураженою є вікова група від 1 до 9 років.                                                             

Зареєстровано 72 спалахи кору70% із загальної кількості захворілих не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря.

Динаміка захворюваності  кором у 2018 році в області  (в абсолютних цислах) по тижнях.

Ускладнилась ситуація з захворюваності кором в с. Підгайці  Луцького району, де  кількість хворих на сьогодні   зросла  до 64 випадків, захворіло 50 учнів місцевої школи,  уражено  22 класи,  відбувається   масове поширення захворювання серед  неорганізованого населення. Спалах  кору  в школі зумовлений низьким рівнем прищепленості, котрий становив 73% при нормативному 95% — 98%.

В зв’язку з зростанням захворювань на кір, оператиивний штаб по кору Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення щодо розширення по епідпоказах  вакцинації як дітям до 18 років так і дорослим, котрі належать до груп ризику, медичних працівників, освітян, студентів навчальних закладів, представників силових відомств, учасників бойових дій без обмеження віку.

Керівникам закладів охорони здоров’я, освіти,торгівлі, транспорту, державних установ, органів влади та місцевого самоврядування направлено інформаційний лист щодо організації роботи з профілактики кору та дифтерії.

Пам’ятайте! Єдиний спосіб запобігти ускладненням  і смерті від кору  — тільки вакцинація. Достатня кількість вакцини КПК «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн»  (Бельгія) є в кожному районі області.

Новини по темі:

Польща планує заборонити в’їзд в країну іноземцям без щеплень

Міністерство здоров’я Польщі працює над законопроектом, який заборонить в’їзд в країну невакцинованим громадянам третіх країн. Про це заявив міністр Лукаш Шумовський, передає Rzeczpospolita .

Причиною ініціативи стало поширення кору, яку, як вважають в міністерстві, могли завезти зі сходу. При цьому міністр зазначив, що ризику епідемії немає.

«Польські громадяни в безпеці. Вакцинація більше 95% захищає нас від епідемії», — підкреслив він.

Головний санітарний інспектор Ярослав Пінкас зазначив, що «свого» кору в Польщі давно немає. Він підкреслив, що іноземці, довгий час знаходяться в країні, також повинні бути вакциновані, особливо ті з них, які зайняті на роботі з дітьми.

«Зараз ми спільно з міністром внутрішніх справ і адміністрацією працюємо над розробкою якихось раціональних правил. Однак це має відбуватися дуже тактовно», — повідомив Пінкас

Видання також повідомляє, що в Мазовецькому воєводстві Польщі зафіксовано спалах кору. Кількість хворих зросла до 18 осіб. Уточнюється, що 12 хворих вже видужали.