За останній тиждень 2016року інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ по області перевищили епідемічні, властиві для цього періоду року на 7,5%.

За 50 тиждень 2016року грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями у Волинській області захворіло 6380 осіб (інтенсивний показник 609,2 на 100 тисяч населення) проти 5623 осіб (інтенсивний показник 536,2) на 49-му тижні, з них 61% — діти віком до 17 років. Показник захворюваності більший від показника минулого тижня на 13,6% .

Вищі від середньообласних рівні захворюваності населення зареєстровано у Луцькому, Маневицькому, Горохівському районах, в містах Луцьку та Нововолинську. В 5 районах – це Турійський, Горохівський, Володимир-Волинський, Рожищенський, Іваничівський, інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги.

Протягом звітного тижня темп приросту захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років зріс на 18,5 % та 10,7 % відповідно. Це відбулося за рахунок значної активності епідемічного процесу у Горохівському та Володимир-Волинському районах, де захворюваність зросла в 2 та 1,5 рази відповідно в порівнянні з минулим тижнем.

Серед дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, більше хворіють у віковій  групі 5-14 років.

На 39 % збільшилась кількість хворих, які звернулися за медичною допомогою і потребували госпіталізації. Питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, становить 3,2% від усіх захворілих, із них 66% становлять діти віком до 17 років (3,5% від захворілих дітей). В структурі госпіталізованих збільшилась частка дорослих осіб з 24% до 34%, що може свідчити про активізацію епідпроцесу.

Враховуючи дані щоденного моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ у навчально-виховних закладах, який проводиться фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», з 13 по 18.12.2016р.закрито ЗОШ І-ІІ ступенів у с. Мокрець Турійського району. Вирішується питання про призупинення навчально-виховного процесу в  школах с. Згорани та с. Городно Любомльського району, а також в окремих  школах  міст Луцька та Нововолинська, де кількість відсутніх учнів більше 21%.

У цьому епідсезоні, при проведенні досліджень зразків матеріалу від хворих на грип та ГРВІ методом ПЛР, циркуляцію вірусу грипу в області ще не виявлено.

Загалом з початку епідемічного сезону (з 3 жовтня по 18 грудня) в області зареєстровано близько 52 тисяч хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Вже перехворіло 5 % населення.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 1297 осіб (34,5% від запланованого обсягу), із них медичного ризику 997 (52,2% від запланованих), епідемічного ризику – 296 (16% від запланованих). Прищеплено 245 медичних працівників – 18% від запланованого обсягу.

Враховуючи  епідемічну ситуацію,  що склалася, з метою запобігання подальшого масового  поширення захворюваності на  грип та ГРВІ, ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  рекомендує негайно запровадити обмежувальні заходи в навчально-виховних закладах, де рівень захворюваності перевищує 20%, по можливості обмежити проведення  святкових та спортивно-масових заходів, збільшити  перерви між заходами з проведенням провітрювання приміщень.

Необхідно  запровадити   дезінфекційні  заходи  в  закладах  масового перебування людей  (концертні зали,  вокзали, об’єкти торгівлі,  тощо). На підприємствах усіх видів транспорту  забезпечити недопущення виходу на лінію транспорту з несправною опалювальною системою,  організувати проведення  прибирання з використанням засобів дезінфекції після закінчення  робочої зміни та дезінфекцію поручнів після кожного рейсу.

В установах, закладах, організаціях, на підприємствах слід забезпечити  проведення профілактичних дезінфекційних заходів,  негайну ізоляцію з колективів осіб з  симтомами  грипу та ГРВІ.

Актуальним залишається  проведення щеплень проти грипу.