В області  проведена необхідна підготовча робота до епідсезону з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Затверджено головою облдержадміністрації та  направлено виконавцям «План заходів з питань захисту населення  області від  захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в  епідемічному сезоні  2016-2017 років», яким передбачено проведення необхідних профілактичних, протиепідемічних заходів усіма службами та відомствами.

Відповідно до рекомендацій Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, для своєчасного попередження епідемії, та прийняття відповідних заходів, з 23.05.2016 року в області запроваджено систему дозорного епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними інфекціями серед населення.

З жовтня поточного року розпочався  щотижневий моніторинг захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями та грипом, а також моніторинг циркуляції збудників вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру.

Вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру  забезпечена усіма необхідними реактивами та середниками.

Визначені групи ризику, складено план щеплень проти грипу  на епідсезон 2017-2018 років та направлено до Центру грипу та ГРВІ. Закладами охорони здоров’я заплановано вакцинувати понад 3700 осіб (серед них 1280 дітей). В даний час очікується поступлення  в область вакцин.

Питання щодо профілактики грипу, запобігання  епідемічному поширенню грипу та гострих вірусних інфекцій  заслухано на  апаратній нараді  у Волинській  обласній державній адміністрації, на колегії  управління охорони здоров’я  облдержадміністрації, на засіданні регіональної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийняті відповідні рішення.

Рівень захворюваності  гострими респіраторними  вірусними інфекціями  у Волинській області протягом перших п’яти  тижнів  епідсезону 2016–2017 років знаходиться  на рівні середнього показника по державі.

У нинішньому епідсезоні в області вже зареєстровано  20137 хворих гострими респіраторними  вірусними інфекціями. Діти віком до 17 років становлять 64% від загальної кількості захворілих.

За останній  звітний тиждень зареєстровано 4222 хворих, що на 9% менше від попереднього тижня, рівень захворюваності на 6% є нижчим від порогового, епідемічнимй поріг  у жодному з районів та міст області  не перевищено. Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в м. Луцьку – 819,6, найнижчий  – у Локачинському районі  – 48,7  на 100 тис. населення.

Всього в області  з початку епідемічного сезону госпіталізовано з попередніми діагнозами «Гостра респіраторна вірусна інфекція» 595 осіб (3 % від захворілих), з них 80 % становлять діти віком до 17 років.

З початку епідемічного сезону  фахівцями вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру МОЗ України методом полімеразної ланцюгової реакції досліджено 6 зразків матеріалів від хворих з підозрою на  грип, віруси грипу не виділені.