На Волині збільшилася кількість територій із «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Зокрема, до «помаранчевої» зони додалися ще місто Ковель та Рожищенський район, які раніше були у «жовтій». Нове зонування епідемічної небезпеки діє від 12 жовтня 2020-го року.

Аби проаналізувати епідемічну ситуацію в області, затвердити оновлені рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та прийняти відповідні протиепідемічні заходи 12 жовтня 2020-го року відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Відтепер у «помаранчевій» зоні знаходяться: міста Луцьк, Володимир-Волинський, Нововолинськ та Ковель, а також Володимир-Волинський, Ківерцівський, Луцький, Турійський та Рожищенський райони.

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки встановлено у Горохівському, Іваничівському, Камінь-Каширському, Ковельському, Локачинському, Любешівському, Любомльському, Маневицькому, Ратнівському та Шацькому районах. Старовижівський район залишається у «зеленій» карантинній зоні.

Слід зауважити, що окрім кількості інфікувань, зросла й кількість летальних випадків. Летальність зберігається на стабільно-високому рівні і перевищує середній державний показник. У Волинській області він становить — 2,1, в той час як по Україні — 1,9. Кількість померлих від коронавірусної інфекції у жовтні 2020 року збільшилася на 26% від тих, які зареєстровано у вересні. Від початку жовтня уже зареєстровано 31 випадок смерті і цей показник продовжує рости.

Тривогу викликає те, що більше починають хворіти на COVID-19 люди молодшого та працездатного віку. Зокрема, якщо раніше понад 90% хворих становили люди від 65-ти років, то сьогодні вони становлять 59% від загальної кількості. Крім того, спостерігається високий рівень важких форм хвороби: пневмоній серед дорослого населення. За минулий тиждень зареєстровано близько 570 випадків, це на 4% більше за попередній.

 За рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій:

  • у школах Волині  передбачені канікули із 15 жовтня по 30 жовтня. Після канікул регіональні комісії ТЕБ та НС і місцева влада будуть вирішувати перехід навчальних закладів на дистанційне навчання у разі необхідності.
  • Кафе та ресторани Волинської області повинні працювати із 7:00 до 22:00 год.
  • Жодних масових заходів не повинно бути.

 

Відтак, вкотре звертаємо увагу волинян на необхідність дотримання простих заходів профілактики, зокрема, маскового режиму у громадському транспорті та місцях скупчення людей, користування дезінфекторами та дотримання соціальної дистанції.

Дієві поради, як уберегти співробітників на робочому  місці від COVID-19