Ввечері, 13 вересня, Кабмін змінив постанову №1236, яка встановлює нові карантинні обмеження. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

Про це LIGA.Life розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Нові карантинні обмеження зараз відпрацьовуються. Україна наслідуватиме практику європейських країн. Вакцина захищає від важкого перебігу, ризику смерті. Тому працюємо над тим, щоб наблизити якість життя вакцинованих до більш звичного» — повідомив Ігор Кузін. 

Перш за все, використовуватимемо механізм цифрових сертифікатів. У постанові він буде деталізуватись.

Для жовтого рівня епіднебезпеки буде достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить у червону зону, потрібно вимагати повний курс щеплення, оскільки він дає максимальний рівень захисту.

У жовтій і помаранчевій зонах допускатиметься робота закладів освіти за умови, що персонал буде щеплений на рівні 80% принаймні однією дозою. Стосовно червоної зони – всі мають бути щеплені повним курсом.

Те ж стосуватиметься закладів культури, харчування, спортзалів. Зміни до карантинних норм передбачатимуть, що обмеження, до яких ми усі звикли у жовтій, помаранчевій або в червоній зоні, не стосуватимуться випадків, коли весь персонал бізнесу або якогось закладу буде провакцинований. У такому разі він зможе продовжувати роботу.

«Якщо ми кажемо про вакцинацію від COVID-19, то вчителі – найважливіша для нас група ризику» — зазначив Ігор Кузін.

Вчителям був і зараз є необмежений доступ до вакцин. У країні є вибір вакцини, чого немає в багатьох країнах світу. Можна обрати що до вподоби.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що серед багатьох показників, які в нас використовують у рамках адаптивного карантину, є один, який викликає найбільше занепокоєння, – коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Зараз він є критичним

Відповідно до вимог ВООЗ і Європейського центру контролю та профілактики хвороб, маємо утримувати його на рівні 3%. Але зараз лише 3 з 25 регіонів можуть утримувати його на цій позначці.

Більшість регіонів вже перейшла позначку в 3%, ми поступово наближаємося до 5%. Це означає, що в цих регіонах, найімовірніше, ситуація погіршуватиметься і треба забезпечувати доволі жорсткий контроль за відслідковуванням контактних випадків, за швидкою локалізацією спалахів на рівні об’єднаних територіальних громад, що треба пришвидшувати або збільшувати кількість тестів.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.