Норми бездимного законодавства спрямовані на захист здоров’я українців — як некурців, так і курців. Здорове майбутнє, відбудова та розвиток України можливі, якщо її громадяни будуть піклуватися про своє та здоров’я людей поруч. Тому продовжуємо розповідати про норми антитютюнового закону щодо захисту бездимного середовища, що набувають чинності 11 липня 2022-го.

Суб’єкти господарювання, зазначені в Законі в переліку місць, де заборонено куріння тютюнових та нікотинових виробів,  повинні забезпечити дотримання законодавства. Зокрема:

 • проінформувати персонал про нові правила;
 • розмістити графічний знак і текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» Макет для друку можна завантажити тут.
 • забрати всі попільнички та контейнери для тютюнових виробів для електричного нагрівання з закладу/приміщення;
 • переобладнати спеціально відведені місця для куріння, наприклад, на квітник чи спортивну зону (крім аеропортів);
 • забрати з вхідних дверей та стін закладу напис, який дозволяє споживати в приміщенні ТВЕНи (сигарети для нагрівання) ;
 • інформувати відвідувачів про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, а в разі порушення та відмови в припиненні — викликати поліцію.

Як захистити себе та своїх рідних від пасивного куріння та вторинних аерозолів?

Ми не завжди усвідомлюємо реальну загрозу для нашого здоров’я від пасивного куріння. Але пам’ятайте, що ваше право на бездимне середовище гарантовано Законом. Не дозволяйте себе обкурювати.

Що робити, якщо вас обкурюють?

 • Ввічливо звернутися до курця з проханням припинити порушення, якщо безпекова ситуація дозволяє.
 • Звернутися до адміністрації закладу, або установи з вимогою припинити порушення.
 • Звернутися до поліції за номером 102.
 • Скласти скаргу   до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми бездимного законодавства.
 • Розмістити наліпку про заборону куріння (наприклад, у визначеному місці під’їзду). Макет для друку можна завантажити тут.

Війна спровокувала підвищення рівня стресу серед українців. А це призводить до ризикованої поведінки, зокрема, збільшення споживання тютюну. Тим часом, згідно з  даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щороку вбиває понад мільйон людей у світі та близько 13 000 українців, які не є курцями та помирають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом.

         Турбота про своє здоровʼя — внесок у перемогу України.

Джерело – ЦГЗ МОЗhttps://cutt.ly/UJzNTCa

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.