8 червня — Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку. Вони можуть виникнути у людини будь-якого віку.

      Серед причин розвитку пухлин головного мозку є генетична схильність організму та вплив онкогенних вірусів. Також розглядають вплив іонізуючого випромінювання та хімічних канцерогенів.

      Симптоми пухлини головного мозку різняться залежно від типу, розміру і точного розташування.

     Майже половина людей з пухлинами головного мозку відчуває головний біль. Це відбувається через тиск новоутворення на чутливі нерви і кровоносні судини. Варто звернути увагу на прогресуючий постійний біль, який не схожий на мігрень, біль під час тренування, кашлю або зміни положення тіла, котрий на своєму піку супроводжується блювотою чи неврологічними симптомами.

     Не завжди головний біль означає наявність пухлини головного мозку. Він може виникати й з інших причин: пропущеного прийому їжі, недосипання, інсульту тощо.

  • Судоми виникають, коли пухлини порушують передавання електричних імпульсів між нервовими клітинами — переривають або посилюють їх. Залежно від розташування новоутворення, судоми можуть виникати у кінцівках (руці або нозі) у вигляді посмикувань або у всьому тілі — загальні судоми, які супроводжує запаморочення.
  • Психічні порушення. Порушуються пам’ять і увага, хворий стає неуважним, дратівливим, змінюється характер. Тяжкість симптомів залежить від розміру та локалізації області ураження.
  • Втрата пам’яті. Проблеми з пам’яттю можуть бути пов’язані з пухлиною в лобній або скроневій ділянці. Новоутворення в лобній або тім’яній ділянці впливають на міркування і прийняття рішень.
  • Втома, слабкість і виснаження. Характерні ознаки пухлин незалежно від локалізації. Відчувається сильна фізична втома, яка не зникає після сну та відпочинку. Із ростом новоутворення сон може бути значно довшим і навіть серед дня.
  • Нудота і блювання. Не залежать від прийому їжі й після фіналу не приносять полегшення. Особливо слід звернути увагу на ранкову нудоту чи блювотні позиви, які виникають під час зміни положення тіла.
  • Слабкість і оніміння. Деякі пухлини головного мозку зумовлюють оніміння чи поколювання рук і ніг, переважно з одного боку тіла.

     Наявність деяких із перелічених вище симптомів не обов’язково означає, що у вас новоутворення головного мозку. Такі симптоми супроводжують багато інших станів. Важливо вчасно і правильно поставити діагноз у лікаря. Тому слід записатися на прийом до фахівця. Визначення причини симптомів є першим кроком до отримання необхідного лікування.

За матеріалами ЦГЗ МОЗ: https://phc.org.ua/

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.