В Україні епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір залишається неблагополучною. З початку року захворіло понад 54 тис. українців, від ускладнень кору померло 18 людей.
Заклад громадського здоров’я ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує здійснення епідеміологічного нагляду за кором з метою стабілізації захворюваності та поліпшення епідемічної ситуації. З початку року занедужало 1977 волинян.
Щотижнево реєструються випадки захворювання на кір як серед дорослого, так і серед дитячого населення. Лише за останній тиждень виявлено 25 хворих, серед котрих 68% потребували госпіталізації. Випадки реєструються на всіх адміністративних територіях, проте, найбільше зафіксовано в м. Луцьку, Володимир-Волинськом та Любомльському районах. 80% від усієї кількості захворілих – це діти до 17 років.
З метою удосконалення порядку організації епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи, Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 квітня 2019року №954 затверджено новий Порядок проведення епідеміологічного нагляду за цими інфекціями. Цей Порядок розроблено для усіх медичних працівників, котрі провадять господарську діяльність з медичної практики. Виконання наказу сприятиме елімінації ендемічного кору та краснухи. Термін елімінація означає відсутність циркуляції вірусу кору/краснухи на території країни протягом 12 місяців і більше за наявності ефективної системи епіднагляду.
Основними заходами для елімінації кору та краснухи, котрі необхідно виконати на державному рівні, наказом визначені наступні:
- досягнення та підтримка охоплення щепленнями проти кору та краснухи понад 95 % населення за рахунок планової імунізації;
- забезпечення можливостей для вакцинації проти кору та краснухи для груп високого ризику захворювання і для всього сприйнятливого до кору та/або краснухи населення, в тому числі шляхом проведення додаткових заходів імунізації;
- зміцнення систем епідеміологічного нагляду шляхом проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) і лабораторного підтвердження поодиноких випадків і спалахів кору та краснухи;
- підвищення доступності та розширення масштабів використання високоякісної, заснованої на доказових даних, інформації для медичних працівників і населення про переваги та ризики, пов’язані з вакцинацією проти кору і краснухи.
Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».