Сьогодні, 5 жовтня на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС обговорили епідемічну ситуацію у області та погодили нове епідеміологічне зонування, яке за рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС діє з 5 жовтня 2020 року.

Епідемічна ситуація з COVID-19 в області залишається напруженою та спостерігається тенденція до збільшення захворюваності. Другий тиждень поспіль щоденно реєструється 100 — 147 випадків (для порівняння у вересні їх кількість становила 60-70 випадків).  Загальна кількість захворілих з початку епіднагляду в області становить близько 9 тис. осіб. Одужало понад 5 тис. осіб. Для 174 волинян хвороба закінчилась летально.  Показник летальності по області становить 2,0% (по Україні – 1,9%). Причинами смерті у 90% є розвиток вірусних пневмоній та наявність супутніх захворювань (серед найпоширеніших це – онко- та серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, надмірна вага). 60% летальних випадків – це хворі у віці понад 65 років.

Відмічається ріст тяжких випадків захворювання. Зокрема ріст захворюваності пневмоніями становить 1,5 рази. 50% пневмоній потребувало госпіталізації.

         Щотижнево спостерігається ріст захворюваності серед дітей (в межах 20%), що пов’язано з відвідуванням ними організованих колективів. Всього захворіло 528 дітей, що становить 6% від загальної кількості випадків.

         Лікарі-епідеміологи проводять  щоденний моніторинг захворюваності на COVID-19 серед учнів та персоналу у загальноосвітніх  навчальних закладах.

         Всього з початку нового навчального року станом на 05.10.2020 року  випадки захворювань реєструвались у 122 закладах загальної середньої освіти, захворіло 195 осіб з числа персоналу шкіл та 65 учнів. На даний час продовжують хворіти 72 працівники шкіл та  37 школярів.  За  останню добу зареєстровано 6 випадків захворювань серед персоналу шкіл та 3 – серед учнів.

         Випадки захворювань зареєстровані у всіх районах області.  Найбільша кількість випадків захворювань реєструється серед учнів у м.Луцьку  та Луцькому районі (29), Володимир-Волинському районі (10). Серед персоналу найбільше випадків спостерігається у м.Нововолинську (48)  та м.Луцьку (25),  Любешівському районі (16).

        На самоізоляції перебували  понад 6 200  учнів,  понад 530 осіб з числа персоналу та  304 окремих класів.

       На дистанційному навчанні  перебуває 10 закладів загальної середньої освіти (Іваничівський, Ківерцівський, Локачинський, Любешівський, Ратнівський райони, м.Любомль, м.Нововолинськ, м.Рожище та смт.Шацьк).

           З метою своєчасного виявлення випадків захворювань коронавірусною хворобою серед учнів та персоналу шкіл, недопущення поширення інфекції в організованих дитячих колективах налагоджена тісна співпраця лабораторного центру з управліннями, відділами освіти, керівниками закладів освіти на місцях.

         22 випадки захворювання зареєстровано серед персоналу закладів дошкільної освіти ( в містах Луцьк та Нововолинськ, Володимир-Волинському, Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ковельському, Любешівському, Маневицькому, Ратнівськиому районах).  В зв’язку з цим на самоізоляції знаходились – близько 200 вихованців та понад 30 осіб з числа персоналу.

Окрім того, поодинокі випадки захворювань реєструються у вищих навчальних закладах І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації (Східноєвропейський національний університет, Луцький національний технічний університет, НУХТ(національний університет харчових технологій)), закладах професійно-технічної освіти (Луцьке ПТНЗ №9). 

Станом на 05.09.2020р. діючі рівні епідемічної небезпеки наступні:

Середній показник виявлення нових випадків інфікувань за останніх 14 днів по області становить 174,5 на 100 тисяч населення (при базовому показнику 40 на 100 тис. населення). Вищі від середньообласного показники у містах Луцьку (219,4 на 100 тис.нас.), Нововолинську (336,3), Володимир-Волинському (368,1) та у Ківерцівському (248,5), Луцькому (198,4), Турійському (270,7) районах.

Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить – 137,5 на 100 тисяч населення (при рекомендованому не менше ніж 24 на 100 тис. населення). В області методом ПЛР на виявлення коронавірусу всього обстежено близько 53  тис. осіб,  в т.ч. приватними лабораторіями – понад 3 тис, Волинським обласним лабораторним центром – близько  50 тис. Методом ІФА обстежено —  близько  58 тис. осіб, в тому числі Комунальними закладами охорони здоров’я – понад 55 тис., приватними лабораторіями – понад 1000 осіб, Волинським обласним лабораторним центром – понад 1000 осіб. У понад 8 тис. осіб виявлено антитіла до нового коронавірусу.

Показник завантаженості ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом 1-ї хвилі за останніх 5 днів перевищує рекомендований (більш як 50 відсотків) і коливається в межах 48 – 50,9%.

Нагадуємо, що за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 1 жовтня,

на Волині  «Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 запроваджено у: містах Луцьк, Володимир-Волинський, Нововолинськ та у Володимир-Волинському, Ківерцівському, Луцькому, Турійському районах (з них м.Луцьк, Ківерцівський, та Турійський райони попередньо були в жовтій зоні);

«Жовтий» рівень запроваджено в: місті Ковель та у Горохівському, Іванчівському, Камінь-Каширському, Ковельському, Локачинському, Любешівському, Любомльському, Маневицькому, Ратнівському, Рожищенському, Шацькому районах;

До «зеленої» зони віднесено Старовижівський район.

Відтак, звертаємо увагу волинян на необхідність дотримання карантинних вимог, зокрема, маскового режиму у громадському транспорті та місцях скупчення людей, користування дезінфекторами та дотримання соціальної дистанції.

Пам’ятаймо: відповідальність кожного сприятиме уникненню інфікування та збереженню здоров’я себе і своїх близьких, а також убезпечить волинян від запровадження більш жорстких карантинних заходів.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» .