Найкращий захист ви матимете через 14 днів після того, як отримаєте другу дозу. Тому важливо не зволікати та зробити її якомога скоріше.

Мінімально можливі інтервали для вакцин: Pfizer – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac – 14 днів, AstraZeneca – 28 днів.

Нагадаємо, якщо ви пропустили дату другого щеплення, слід зробити це за першої нагоди. Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації.

Отримати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації в будь-якому куточку України, незалежно від того, де ви робили перше щеплення. Просто перевірте, чи є у цьому пункті чи центрі потрібна вам вакцина.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, у певних випадках можна комбінувати різні вакцини проти COVID-19.

Звичайно, найкраще використовувати одну й ту саму вакцину як для першого, так і для другого щеплення. Втім, якщо та сама вакцина недоступна або на першу дозу сталася важка реакція, можна щепитися за такою схемою: 1-ша доза – AstraZeneca, 2-га – Comirnaty чи Moderna ; або 1-ша доза – Comirnaty чи Moderna, 2-га – Moderna чи Comirnaty.

Запишіться на щеплення та захистіть себе. Список та контакти центрів та пунктів вакцинації на https://vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

На сьогодні в області працює 32 мобільні бригади з вакцинації населення, 91 пункт щеплень та в щоденному режимі працюють 10 центрів вакцинації населення.  Щеплення проводяться усіма вакцинами, які зареєстровані в Україні та схваленими ВООЗ: CoronaVac, Comirnaty/Pfizer,  AstraZeneca та Moderna.

В сервісі GOOGLE-карти Волинської області можна знайти найближчий центр масової вакцинації та пункту щеплення від коронавірусу. Для цього необхідно вручну збільшити карту та знайти місце яке найбільш підходить для імунізації. Після потрібно клікнути на вибраний «прапорець» і користувач побачить назву центру або пункту вакцинації та адресу його місцезнаходження. GOOGLE-карта за посиланням: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1uAvof-0X-_vdq_euPbQDYy0J1SI2iVk5&usp=sharing

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.