З метою нарощення темпів вакцинальної кампанії та проведення бустерної дози мешканцям області  від COVID-19, лікарями-епідеміологами структурних підрозділів ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» здійснено моніторингові візити в центри масової вакцинації та пункти щеплення Волинської області.

Під час візитів зверталась увага медиків пунктів щеплення  та центрів масової вакцинації на необхідність чіткого дотримання графіку імунізації, визначених умов зберігання препаратів, необхідності роботи сімейних лікарів щодо залучення більшої кількості місцевих жителів до вакцинації, наявність в центрах та пунктах імунізації інформаційної друкованої літератури для мешканців області.

Усі щеплення проводилися  згідно з правилами: огляд лікаря, підписання інформованої згоди, безпосередньо саме щеплення й півгодинний нагляд за кожним, хто отримав щеплення.

Варто зазначити, що літні люди віком 60+ є однією з груп ризику тяжкого перебігу COVID-19 та смерті від нього. Саме тому варто щепитися якомога швидше, тим більше, що люди старшого віку належать до пріоритетних груп з вакцинації в нашій державі.

Тому, згідно з протокольним рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 30.12.2021р. № 38 «Про поширення варіанта Омікрон коронавірусу SARS-CoV-2 у світі та загрози для України» задля максимально швидкого охоплення вакцинацією осіб віком понад 60 років, які знаходяться в групі медичного ризику, розроблено регіональні графіки виїзду мобільних бригад з вакцинації до територіальних громад, зокрема з найнижчим рівнем охоплення вакцинацією в групі осіб віком старше 60 років, в тому числі до громадян, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися.

 Пріоритетну роботу мобільних бригад організувати переважно там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим, наприклад у невеликих населених пунктах, де немає закладів первинної медико-санітарної допомоги.

Станом на 12 січня 2021р. у Волинській області 66 900 осіб віком 60+ отримали щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19, що складає 33,2% серед всіх літніх людей котрі проживають на території області.

Як відомо, згідно Наказу МОЗ України № 26 від 6 січня 2022 року котрі введені в дію Рішення оперативного штабу МОЗ України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, що дозволяє робити бустерну дозу від коронавірусної інфекції для всіх вакцинованих людей віком від 18 років, котрі отримали друге щеплення 6 місяців тому.

Вакцинація залишається єдиним способом захисту від COVID-19. Тільки свідомий вибір людей та відповідальне ставлення є запорукою здорового способу життя.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ»  та МОЗ України.