Все ще відбувається перевищення двох індикаторних показників, а саме: коефіцієнту виявлення нових випадків інфікування COVID-19 який перевищує нормативний (20%) (становить 24,4%) і вказує на високий рівень захворюваності та показник рівня госпіталізацій (становить  64 – 73 на 100 тис. населення (нормативний 60 на 100 тис. населення). Про це повідомила заступник генерального директора ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Лариса Дудковська під час онлайн-брифінгу щодо епідемічної ситуації та стану вакцинальної кампанії від COVID-19 в області.

 Захід відбувся сьогодні, 02 грудня, в приміщенні Волинської облдержадміністрації.

У своєму виступі Лариса Дудковська повідомила про стан епідемічної ситуації та вакцинальної кампанії у Волинській області.

Залишається на високому рівні завантаженість ліжок з киснем (коливається в межах 48% — 54% (при нормативному не більше 65%).

Показник рівня захворюваності на COVID-19 в області перевищено майже в 10 разів та становить 673 на 100 тис. населення і на 43% (472 на 100 тис. населення) перевищує середній по Україні.

Спостерігається поступове зниження захворюваності COVID-19 (зниження на 3% в порівнянні з попереднім тижнем). 

Проте спостерігається  ріст захворюваність серед дитячого (на 8%). Щоденно хворіє до 80 дітей, за вчора 79. Із них до 2 років 15 дітей, найменшій дитині лише 3 дні. 

Всього з початку епідемії захворіло понад 6,5 тис.  дітей. 

На даний час продовжують хворіти близько 400 школярів та 158 працівників шкіл із 154 закладів освіти.

Лариса Дудковська повідомила, що в листопаді померло майже в рази більше людей ніж за жовтень (з початку листопада – 464 особи, проти жовтня — 261 людина)Всього в області зареєстровано 1991 летальний випадок.

         80% помирають особи віком старше 60 років, серед котрих найменший відсоток щеплених — 26% від вікової групи. 

На сьогодні в області щеплення проводяться усіма вакцинами, які зареєстровані в Україні та схваленими ВООЗ: CoronaVac, Comirnaty/Pfizer,  AstraZeneca та Moderna. 

         Всього вакциновано понад 37% дорослого населення (293,8 тисяч осіб), в тому числі охоплено:

І дозою — понад 67 тис осіб (8,5%) 

ІІ дозами – близько 227 тис осіб (29%). 

Найкраще охоплені щепленнями та отримали повний курс вакцинації особи вікових груп 50 — 59 років (близько 36,5% відповідної категорії населення). Кількість населення даної вікової групи в області становить понад 126 тисяч.

Активно проводять вакцинацію дітям віком 12-17 років. На сьогодні  повністю вакциновано 725 дітей, у тому числі 113 дітей віком 12-15 років.

Доповідач звернула увагу, що з 06 грудня набувають чинності нові правила карантину в Україні, які передусім торкнуться невакцинованих громадян.

У всіх, хто не зробив щеплення, є можливість отримати COVID- сертифікат і безпечно зустріти новорічні свята.

Необхідно дотриматися інтервалу між дозами вакцин: Comirnaty/Pfizer – 21 день;  Moderna – 28 днів; CoronaVac – 14 днів;  AstraZeneca -28 днів.

Не забувайте про друге щеплення, адже тільки тоді вакцина може гарантувати найкращий захист. Отримати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації незалежно від того, де було зроблено перше щеплення.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.