Під головуючим Волинської облдержадміністрації Юрієм Погуляйком відбулось позачергове засідання Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, на якому прийняла участь головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.

До участь запрошені:

  • заступник голови облдержадміністрації Людмила Тимощук;
  • головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко;
  • т.в.о. начальника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Валерій Руцький;
  • представники поліції, органів влади та місцевого самоврядування.

«На Волині кількість захворілих за добу вже перейшли рекордну позначку 550 випадків. Захворюваність перевищила пікові значення весняної хвилі», — повідомила головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко.

Також стрімко зростає летальність від коронавірусної інфекції — ріст в 2,3 рази в порівнянні з вереснем. Протягом останнього тижня померло 82 особи,  всього в області зареєстровано 1443 летальних випадків. Всі померлі не вакциновані від COVID-19. 80% помирають особи віком старше 60 років, саме серед них найнижчий відсоток охоплення вакцинацією до 10%.

Як повідомила Наталія Янко, Волинська область знаходиться у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки. Перевищено два індикаторних показники: кількість нових випадків, перевищено в 7 разів та становить 536 (при рекомендованому 75 на 100 тис. населеннята рівня госпіталізацій – 98,6% (при нормативному до 60 на 100 тисяч населення). Коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування наближається до критичних 20% і на сьогодні становить 18%. Також відмічається ріст завантаженості ліжок з киснем — понад 61% (при нормативному не більше 65%).

При проведенні епідемічного моніторингу в розрізі територіальних громад встановлено, що в 5 ТГ області наявні ознаки погіршення епідситуації, а саме: 

  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останнього тижня перевищує 70; 
  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останнього тижня перевищує кількість випадків за аналогічний період на 50% та більше.

Відтак, у Володимир-Волинській ОТГ тижневе збільшення нових випадків хвороби складає 61%, у Горохівській – 74%, у Луцькій – 65%, у Рожищенській – 69%, у Шацькій – 67%.

Відбувається ріст захворюваності серед дитячого населення – на 72% в порівнянні з попереднім тижнем (343 випадки проти 200 попереднього тижня). 

З початку вересня по області зареєстровано 25 спалахів, з них активно діючих – 11, а в закладах освіти – 8.  Всього постраждало понад 400 осіб, в т.ч.  понад  100   дітей — 40%. По кожному спалаху інформувалися органи місцевого самоврядування та територіальні установи Держпродспоживслужби  з метою вжиття заходів.

За даними епіднагляду найчастіше спалахи виникають в колективах, де відмічається низьке охоплення вакцинацією персоналу.

Лише протягом вчорашнього дня зареєстровано два нових спалахи в Горохівській ТГ:  коледжі Львівського аграрного університету (захворіло 10 осіб – усі нещеплені) та ТзОВ «Віджі» (виробництво дитячих візків) —  захворіло 17 осіб: 7 працівників, 10 – по сім’ях (із них 6 дітей), усі дорослі невакциновані. Вакциновано двома дозами – 37% працюючих.

Наталія Янко звернула увагу, що всі контактні вакциновані особи підлягають лише медичному супроводу, а не вакциновані — самоізоляції на 14 днів.

 Відсторонювати від роботи невакцинованих працівників будуть вже від 8 листопада. Це стосуватиметься тих працівників, для яких щеплення від COVID-19 є обовязковим.

Наразі ми маємо два ефективних шляхи протидії поширенню COVID-19 – вакцинація  та  карантинні обмеження. 

 Від початку вакцинальної кампанії сумарна кількість проведених щеплень становить 306 397. З них першу дозу отримали 176 357 осіб, що складає 22,4% від загальної чисельності дорослого населення області, завершили вакцинацію та отримали зелений COVID-сертифікат 130 040 осіб — 16,5% дорослого населення.     

Щеплення проводять 37 мобільних бригад, в 90 пунктах щеплень та 11 центрах масової вакцинації населення.

Найбільше щеплень проведено мобільними бригадами КП “Горохівський ЦПМД Горохівської міської ради” та КНП “Камінь-Каширський ЦПМСД” – по 96 щеплень, а найменше МБ КНП  “Нововолинський ЦПМСД Нововолинської міської ради” – 18 щеплень.

Найбільше щеплень проведено у пункті щеплень Боратинська амбулаторія ЗПСМ) – 187 щеплень.

Найменше —  по 1 щепленню  зробили у Бихівській та Бірківській амбулаторіях ЗПСМ КНП “ЦПМСД Любешівської селищної ради”.

Важливо! Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 залишається найефективнішим засобом, який зможе попередити виникнення нової хвилі захворюваності  та уникнути впровадження нових карантинних обмежень в області та Україні загалом.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.