Сьогодні, 19 жовтня 2020-го року, на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій прийнято рішення щодо протиепідемічних заходів у Волинській області відповідно до нового зонування, що діє від сьогодні.

Рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в регіонах оновлено згідно рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 15 жовтня.

 «Червоний» рівень епідемічної небезпеки на Волині встановлено у містах Нововолинськ і Володимир-Волинський та у Ківерцівському районі. На цих територіях перевищена одна з ознак, згідно яких автоматично визначається рівень епіднебезпеки, — захворюваність на 100 тис. населення.

Відтак, на зазначених територіях з 19 жовтня 2020-го року заборонено:

— відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів “автоконцертів”;

— приймання відвідувачів у кінотеатрах (крім “автокінотеатрів”);

— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);

— приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

— приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

— торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом;

— провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;

— торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;

— відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання».

В області зросла кількість  територій з «помаранчевим» рівнем епіднебезпеки. З 19 жовтня 2020-го року цей рівень встановлено у містах Луцьк та Ковель, а також у Володимир-Волинському, Горохівському, Іваничівському, Луцькому, Любешівському, Любомльському, Рожищенському, Турійському районах.

«Жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки встановлено у місті Камінь-Каширському та у Ковельському, Локачинському, Маневицькому, Ратнівському, Старовижівському, Шацькому районах.

На територіях, на яких встановлено «жовту» та «помаранчеву» зону діють обмеження згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2020 року № 956, якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

На сьогодні індикаторні показники для визначення регіонів із значним поширенням COVID-19, наступні:

  • Середній показник виявлення інфікувань по області за останні 14 днів становить 218,7 на 100 тис. населення, по Україні цей показник – 190, 1.
  • Кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить – 153,2 на 100 тисяч населення, середній по Україні цей показник – 124,1.

Щотижневий  приріст захворюваності на COVID-19 збільшується на 10-20%.

Із початку жовтня уже на Волині 50 випадків летального завершення хвороби, в той час як за весь вересень було 48 смертей у зв’язку із ускладненнями від COVID-19. Загалом, від початку епіднагляду у Волинській області 222 випадки хвороби завершилися летально.

Усього з початку року на коронавірусну хворобу захворіли 370 працівників шкіл та 120 учнів. З них на сьогодні продовжують хворіти 156 осіб з числа персоналу шкіл та 58 школярів. З метою недопущення подальшого поширення COVID-19 та переривання ланцюга інфікувань у школах запроваджені передчасні канікули з 9 жовтня — в м.Володимир-Волинському,  з 15 жовтня — у Ківерцівському, Горохівському районах, з 19 жовтня — у м.Нововолинську, Іваничівському, Маневицькому, Рожищенському районах, з 21-23 жовтня в усіх інших містах та районах області.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» .